Akşener’in “Devam” Kararının Ardındaki Sır

Parti liderliğinden istifa eden Akşener, partililerin yoğun istekleri üzerine “devam” kararını açıkladı. Peki Akşener’i ne ikna etti?

SİYASET 30.07.2018, 16:32
Akşener’in “Devam” Kararının Ardındaki Sır

Heyetin Aktardıkları

İYİ Parti Afyonkarahisar kampında yapılan çalıştay esnasında partinin ve Akşener’in yeterli oyu alamaması, aday listelerinin hazırlanmasında özensiz davranması tartışmaları parti genel başkanı Meral Akşener’i istifaya sürüklemişti. Parti liderliğinden ayrılan Akşener’i ikna için partili kurmaylar ve halkın yoğun çalışması sonuç verdi. Belirlenen 5 kişilik heyet Cumartesi günü Akşener’le görüşürken, pek çok ilden partililer de destek için geldi.

Görüşmede heyetteki herkes söz alarak milyonlarca insanın partiye umut bağladığını hatırlattı. Bu gelişmelerin zor dönemde Akşener’in bırakıp kaçtığı iddialarına yol açacağı ve tarihe böyle geçilmemesi gerektiği hatırlatıldı. Ayrıca Akşener’in Türkiye’deki kadın kimliğini temsil ettiği ve siyasette bir şeyler yapmak isteyen kadınların cesaretini kıracağı ifade edildi.

Zayıf Noktadan Vurdular

Ülkede çocukların ve torunların hayatının karartılacağı bir döneme hızla sürüklenirken Akşener’in mücadeleden vazgeçmesini torunlarına açıklayamayacağı ifade edildi. İlerde bu durumu torunların açıklayamayacağı ve bu ülkenin çocuklarına nasıl cevap vereceği soruldu. Torununuza, bu ülkenin gençlerine ne diyeceksiniz sözleri Akşener’i derinden etkiledi. Bu ufak tefek pürüzlerin partiyi yıpratmasına izin verilmemesi ve mücadeleye devam edilmesi istendi.

Akşener ise tüm bu görüşmeden sonra bu ülkenin çocuklarına kıyamayacağını söyleyerek “devam” kararını açıkladı. Pazartesi günü 15.00’da Başkanlık Divanı toplanacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)