Akşener: Öğretmenler Arası Ayrım Kaldırılacak

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener öğretmenler arasında meydana getirilen ayrımın kaldırılacağını ifade etti.

SİYASET 04.06.2018, 00:33
Akşener: Öğretmenler Arası Ayrım Kaldırılacak

Eğitim Sistemini Ele Alacağız

Osmaniye’de miting düzenleyen Meral Akşener iktidara gelmeleri durumunda eğitim sistemini ele alacaklarını ifade etti. Bu kapsamda devlet okullarında eğitim görenler ile özel okullarda ya da yurtdışında eğitim görenler arasında herhangi bir fark olmayacağını ifade etti. Böylelikle Avrupa’daki öğrenciler ile gençlerimizin rekabet edebilirliği de artırılmış olacak.

Kadro Farkları Giderilecek

Akşener konuşması sırasında öğretmenlerin kadro farklılıklarına da değindi. Bu kapsamda ücretli, sözleşmeli ya da kadrolu gibi farklılıkların giderileceğini ifade etti. Akşener gençlerin önünü açacaklarını da belirtti. Bunu belirtirken Nobel ödülü alan Türk bilim adamı Aziz Sancar’a da değinen Akşener, Sancar’ın Mardin Lisesi’nden mezun olduğunu belirtti. Aziz Sancar gibi daha pek çok cevherin bulunduğunu dile getiren Akşener bunları ortaya çıkaracaklarını ifade etti.

Akşener konuşmasının ardından milletvekili adaylarını tanıttı. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için oy istedi ve 24 Haziran’ı işaret etti.

Öğretmenler arasında yaşanan kadro farklılıklarını dile getirerek öğretmenlere yeşil ışık yakan Akşener böylelikle eğitim sisteminin üzerine eğileceklerinin de sinyalini vermiş oldu. Böylelikle ülkemizin en büyük sorunlarından birisi olarak görülen eğitim sorunu da çözülmüş olacak. Diğer tüm partilerin de eğitim ile ilgili önemli politikalarının olduğu seçim beyannamelerinde yer almaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)