Akşener: Kamu Alımlarında Torpil Son Bulacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin seçim beyannamesini açıkladı ve memurlar ile ilgili hususlara da yer verdi.

SİYASET 31.05.2018, 00:08
Akşener: Kamu Alımlarında Torpil Son Bulacak

KPSS’ye Sahip Çıkacağız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kamuda torpile son vereceklerini ve liyakati temel alacaklarını ifade etti. Bu kapsamda işe alım süreçlerinde tarafsızlık sağlanmasının yanı sıra KPSS sorularının da kimseye verilmeyeceğini, terör örgütlerine peşkeş çekilmeyeceğini ifade etti.

Akşener liyakati gözetmeden alım gerçekleştirenler ile ilgili olarak da cezalandırma yöntemine gideceklerini ifade etti. Böylelikle hiç kimse iltimas ve adam kayırmacılığa tenezzül dahi edemeyecek.

Adaletsizlikler Giderilecek

Akşener aynı statüde yer almasına rağmen farklı maaş alanların adaletsiz durumlarının giderileceğini ifade eden Akşener devlet içerisinde çalışan kimselerin de farklı statülere ayrılmasına müsaade edilmeyeceğini belirtti. Böylelikle çalışanlar arasında eşitlik ve adalet sağlanmış olacak.

Akşener öğretmen ve polislere de değinmeyi ihmal etmedi. Bu kapsamda polislerin ve öğretmenlerin ek gösterge sorunlarının giderileceğini ve 3600’e çıkarılacağını dile getirdi. Ayrıca öğretmenlerin performans sistemi uygulamasına da ucube nitelendirmesini yaptı ve iktidara gelmeleri durumunda bunu kaldıracaklarını ifade etti.

Akşener uzman er ve erbaşların kadroya geçmeleri için de çalışma yapacaklarını ifade etti. Böylelikle görev süreleri dolduktan sonra kişiler istemeleri durumunda kadroya geçebilecekler. Akşener mülakatla işe alım uygulamasına da karşı olduklarını ve buna son vereceklerini de dile getirdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)