AKP Belediye Başkan Adayları SMS Oyuyla Belirlenecek

Yerel seçimler için çalışmaya başlayan AKP yerel yönetimlerin performansı ve belediyelerden memnuniyet SMS ile vatandaşlara sorulacak.

SİYASET 09.08.2018, 21:49
AKP Belediye Başkan Adayları SMS Oyuyla Belirlenecek

Saha Araştırmaları Başladı

Yerel seçimler için saha araştırmalarına başlayan AKP, yerel yönetimlerin performansını değerlendirmek için anket çalışmaları yapıyor. Diğer yandan da halkın belediyelerden beklentisini tespit etmek için çalışıyor. Belediye başkanlarının halkın gönlüne hitap edip etmediğini anlamak için araştırma yapan AKP, gönül belediyeciliğine uygun adayları belirlemek için çalışıyor.

Vatandaşların başkanlara olan erişimi, başkanların vatandaşın problemine olan ilgisi, yoksul vatandaşlara karşı belediyenin ilgisi ve tavrı, esnafla geliştirilen ilişkiler, başkanın halkla iç içe zaman geçirmesi gibi kriterler dikkate alınıyor. Tüm bu kriterlerde başarı sergileyen adaylar gönül belediyeciliği için uygun görülüyor.

SMS ile Değerlendirme

Halkın belediyelerden memnuniyeti ölçmek isteyen AKP, seçmenlere ‘Belediye başkanından memnun musunuz, 10 üzerinden kaç puan verirsiniz? Nedenini açıklar mısınız?’ gibi soruların sorulduğu SMS’ler ile halkın nabzını ölçüyor. SMS yoluyla gelen cevapların değerlendirilmesi ile yerel seçimler öncesi adaylar belirleniyor.

AKP’nin bu yerel seçimlerde öne çıkardığı gönül belediyeciliği ile milletin ihtiyaçlarına cevap vermeyen ya da AKP politikalarına uymayan isimler listelerden çıkarılacak. Halka hitap eden, onlara ulaşan, gönüllerine dokunan kişiler listelerde bulunacak.

Seçim için çalışmalara başlayan AKP saha araştırmaları ile strateji belirlemeye çalışıyor. Daha önce yapılan çalışmalar ve beklentiler araştırılarak adaylar belirlenecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)