AK Partinin Yeni MKYK Listesi Belli Oldu

Bugün yapılan AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi ile AK Partinin yeni MKYK listesi belli oldu.

AK Partinin Yeni MKYK Listesi Belli Oldu

50 Kişilik Listeye 29 Yeni İsim Girdi

İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan salonda kısa bir konuşma yaptı ve oyunu kullandıktan sonra ayrıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 1380 oyun tamamını aldı. Bir oy ise geçersiz sayıldı.

Daha sonra MKYK seçimine geçildi. Sonrasında ise

Disiplin Kurulu, Parti içi Demokrasi Kurulu ve Siyasi Erdem Kurulu üyeleri için oylamalar yapıldı.

27. dönemde AK Parti MKYK’sı 50 kişiden oluştu. Listede 10 eski bakan yer aldı. 29 yeni isim de listeye girdi. Listede 15 kadın üye olduğu görüldü. Üyelerden 42’si milletvekili ise 8’i ise dışarıdan seçildi. Listedeki en genç isim 21 yaşındaki Hatice Merve Tatar oldu.

Yeni MKYK'nin ilk toplantısı, yeniden genel başkan olan Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında saat 17.30'da parti genel merkezinde yapılacak.

Beklentilerde yer alan Fatma Betül Sayan Kaya, Jülide Sarıeroğlu, Mehmet Özhaseki, Nurettin Canikli, Mahir Ünal da kurula seçilenlerden oldu.

21 Yaşında Parti Yönetiminde

MKYK seçimi yapılmadan önce kurulda genç isimlerin yer alacağı iddia ediliyordu. Listede yer alan en genç isim ise 1997 Gaziantep doğumlu olan Hatice Merve Tatar oldu. Annesi ev hanımı, babası ise esnaf olan Tatar halen Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde öğrenci.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 08:31
YORUM EKLE