AK Partili Belediye Başkanı Kaçırılmak İstendi

Bilecik Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin 5 Ocak 2018 tarihi akşamında parti toplantısından ayrıldıktan sonra evine yürüyerek gitmek istedi.

SİYASET 06.01.2018, 17:26
AK Partili Belediye Başkanı Kaçırılmak İstendi

Evine 20 metre kadar bir mesafe kaldığında ise 4 madde bağımlısı tarafından önü kesilen belediye başkanı araca bindirilip zorla kaçırılmak istendi. Ancak Başkan Şahin bıçakla tehdit edilmesine rağmen çekinmedi ve belindeki silahını çekti. Kıpırdayanı vuracağını söyleyen Başkan Şahin ardından derhal şoförünü aradı ve polisleri aramasını söyledi.

Daha Önce de Tehdit Etmişlerdi

Başkan Şahin bu kişilerin kendisini daha önce de tehdit ettiklerini dile getirdi. Bu kapsamda hal binasında yer alan kantar işletmesini devralmak isteyen bu şahıslar bunun için belediye başkanını tehdit etmişler ancak netice alamamışlardı. Kendilerine mafya görünümü verdiklerini dile getiren Şahin bu kişilerin ilçelerinde ikamet ettiklerini belirtti. 

Polisin olay yerine gelmesi ile birlikte yakalanan şahıslar ardından emniyete götürüldüler. Sağlık kontrolleri yapılan şahıslar ardından da adliyeye çıkarılacak. Haklarındaki son karar hakim tarafından verilecek. 

Kimlikleri tespit edilen şahısların Z.M, M.G.E, O.K. ve Ö.T. olduğu öğrenildi. Şahısların zorla adam kaçırmaya teşebbüs, tehdit gibi suçlamalardan yargılanması bekleniyor. Bu kapsamda Şahin’in kendi canını tehlikeye atarak böylesi bir karşılık vermesi takdirle karşılandı. Ancak son derece tehlikeli bir durumdan kurtulduğunu da ifade etmek gerekir. Dolayısıyla kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi de ilettiğimizi belirtmek isteriz. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@