Ak Partiden Merakla Beklenen Ohal Açıklaması

Seçimlerden sonra merakla beklenen olağan üstü hal uygulamasının tekrar uzatılıp uzatılmayacağı konusunda Ak Parti tarafından önemli açıklamalar yapıldı.

SİYASET 05.07.2018, 22:43
Ak Partiden Merakla Beklenen Ohal Açıklaması

Ülkemizde seçim döneminde belki de liderlerin en fazla söz ettiği konuların başında O hal uygulaması gelmekteydi. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra uygulanmaya başlanan O hal uygulaması şimdiye kadar gerekli şartların oluşmadığı gerekçesi ile uzatılmaktaydı.

Bu durum zaman geçtikçe ham ekonomiye zarar verdiği hem de ülkedeki demokratik ortamın etkilendiği gerekçesi ile yoğun eleştiriler almaktaydı. Birçok lider tarafından olağan üstü hal uygulamasının kaldırılacağı yönündeki açıklamalarda sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da gerekli şartlar oluşması halinde kaldırılacağı yönünde açıklamalar yer almıştır.

O Hal Kalkacak

Seçim sonrası yüzde 52,5’lik oy oranı ile hem Recep Tayyip Erdoğan hem de ak partinin zaferle ayrılmasından sonra ise olağan üstü hal uygulamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda en net ifade ise Ak Parti grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş tarafından yapıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından yapılan açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız OHAL ile yeniden bir uzatma isteğinden olmadığı taktirde, TBMM’nin böyle bir yetkisi bulunmamaktadır. Şu ana kadar böyle bir istek ile ilgi herhangi bir imare görülmemektedir.  Bu sebeple şimdiki beriler ve bilgiler ışığında OHAL, 18 Temmuz günü saat 24.00'den itibaren kalacaktır.’’ Şeklinde ifadelerde bulunmuştur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)