AK Partiden Kılıçdaroğlu’na Davet

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak görevini yürüten Hamza Dağ, partisinin siyaset akademisi çalışmalarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da davet etti.

SİYASET 08.01.2018, 21:54
AK Partiden Kılıçdaroğlu’na Davet

Dağ 2008 yılından bugüne kadar birçok kimsenin AK Parti Siyaset Akademisi bünyesinde ders aldığını ifade etti. Böylelikle bilinçli bir şekilde siyasete devam eden birçok kimsenin varlığından da bahseden Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da akademiye davet etti. 

Kılıçdaroğlu’nun Geçmişteki Sözleri

Dağ konuşması sırasında Kılıçdaroğlu’nun geçmişte siyaset akademisi ile alakalı olarak sarf ettiği olumsuz sözlere de değindi. Bu sözlerin siyaset akademisini bilmemekten kaynaklandığını dile getirdi. Bu sebeple kendisini davet ettiklerini dile getiren Dağ böylelikle Kılıçdaroğlu üzerinden muhalefeti geliştireceklerini de dile getirdi.

Siyaset Akademisi Bir Markadır

AKP’nin bir marka olması gibi siyaset akademisinin de marka olduğunu dile getiren Dağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde bu akademinin kurulduğunu da sözlerine ekledi. 

Siyaset Akademisinde gerçekleştirilen eğitim hakkında da kısaca bilgiler veren Dağ bu derslere kayıt döneminin 8-19 Ocak tarihleri arasında gerçekleşeceğini dile getirdi. Akademide verilen derslere katılım zorunluluğunun %70 olduğunu dile getiren Dağ eğitim süresinin sonunda da sınav yapıldığını vurguladı.

Siyasi rant peşinde olmakla suçladığı Kılıçdaroğlu’nun da bu derslere katılarak bizzat yerinde inceleme yapması gerektiği Hamza Dağ tarafından dile getirildi. Böylelikle 2023 vizyonuna daha sağlam adımlarla ilerlemek de mümkün olacaktır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@