Ak Parti’de Ziya Selçuk Modeli

Ak Parti içerisinde son dönemde yaptığı çalışmalar ile birlikte toplumun her kesiminden destek alan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk modeli büyük ilgi görüyor.

SİYASET 24.02.2020, 16:45
Ak Parti’de Ziya Selçuk Modeli

Ak Parti hükümeti içerisinde her ne kadar Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı icraatlardan rahatsızlık duyanlar olsa da toplumun büyük bir kesimi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı uygulamalar ve eğitim alanında yaptığı yeniliklere destek verdiği ifade ediliyor. Ziya Selçuk’un sadece Ak Parti seçmeninden değil tüm parti seçmeninden destek alması Ak Parti içerisinde de büyük memnuniyet yaratıyor.

Hatta son dönemde Ak Partinin halktan kopmaya başladığı eleştirileri ile birlikte Ak Parti içerisinde Ziya Selçuk’un siyasi ve hizmet anlayışının model alınmaya başladığı ifade ediliyor. Son yapılan değerlendirmelerde geçmişe göre Milli Eğitim Bakanlığının toplum tarafından çok daha fazla saygı ve kabul görmeye başladığı ifade ediliyor.

2002’den Beri En Beğenilen Mili Eğitim Bakanı

İnternet üzerinde bir sitenin yaptığı ankette Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 2002 yılından itibaren en sevilen ve en çok güvenilen Milli Eğitim Bakanı olduğu ifade ediliyor. Şuana kadar 10 bine yakın oyun kullanıldığı ankette Ziya Selçuk oyların yüzde 64’ünün alarak açık ara ilk sırada yer aldı.

Ziya Selçuk’un bu başarısı ile birlikte önümüzde ki dönemde birçok bakanlıkta Ziya Selçuk modeli olan bir hizmet anlayışının ortaya konacağı konuşuluyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)