AK Partide Yerel Seçimler İçin Veri Havuzu Oluşturuldu

31 Mart yerel seçimleri için çalışmalara başlayan AK PARTİ, adayların tespiti sürecinde önemli rol oynayacak bir veri havuzu oluşturdu.

SİYASET 18.07.2018, 18:48
AK Partide Yerel Seçimler İçin Veri Havuzu Oluşturuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tek Tuşla Her Şeyi Görecek

2019 yerel seçimleri için hazırlığa başlayan AK Parti, saha araştırmalarına başladı. Adayların tespit edilmesinden önce halkın fikrini almak isteyen AK Parti belediye başkanlarının icraatlarını anketlerle ölçecek. Halka belediye tarafından sunulan hizmetlerden memnuniyet oranı da sorulacak. 2014 seçimlerinde vaat edilen icraatlardan ne kadarının hayata geçirildiği de ölçülecek. Böylece başkan ile halk arasındaki ilişki belirlenerek kimin aday gösterileceği seçilecek. Belediye başkanlarının performanslarını ölçmek için parti teşkilatlarından rapor istenecek.

Belediye başkanı seçiminde en önemli kriter o adayı halkın ne kadar sevdiği olacak. Halkın gönlüne hitap eden adaylar seçilecek. Erdoğan’ın talimatı ile “gönül belediyeciliği seferberliğine” uygun adaylar seçilecek.

Tüm Belediyeler Araştırılıyor

Bu anketler ve raporlar sadece AK Partili belediyelere değil tüm belediyelere uygulanıyor. AK Partili olmayan belediyelerin hizmetlerinin yanı sıra sonradan kaybedilen belediyeler de araştırılacak. Bu araştırmalar sonucunda ulaşılan veriler ise bir bilgi havuzuna aktarılacak. Yerel seçimlerden önce adaylar belirlenirken bu havuzdaki bilgiler kullanılacak. Erdoğan tek tuşla tüm verilere ulaşarak değerlendirme yapabilecek.

Veri havuzunda mevcut belediye başkanına halkın olumlu olumsuz tavrı, şehrin eksikleri ve vatandaşın beklentileri, daha önce aday olunup olunmadığı, aday olunduysa neden kazanılamadığı gibi bilgiler yer alacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)