AK Parti Sözcüsü Ünal, AK Partinin Oy Oranlarını Açıkladı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Ünal, partilerinin %46 bandında göründüğünü belirtti.

SİYASET 09.06.2018, 00:09
AK Parti Sözcüsü Ünal, AK Partinin Oy Oranlarını Açıkladı!

Seçim Süreci

Mahir Ünal NTV canlı yayına katılarak soruları yanıtladı. Ülke genelindeki seçim atmosferini yorumlayan Ünal, milletin kararını çoktan verdiğini söyledi. Muharrem İnce’nin 8 defa CHP genel başkanlık seçimini kaybettiğini hatırlatan Ünal, İnce’nin adaylığını parti içi hesaplaşma olarak gördüklerini ifade etti. Meral Akşener’in de aynı şekilde parti içi hesaplaşma ürünü olduğunu ifade etti. Bu konuda kamuoyunun bilinçli olduğunu aktardı.

OHAL kalkacak mı sorusuna ise bu durumun 24 Haziran sonrasında yeniden değerlendirilecek bir durum olduğunu söyledi. 24 Haziran ile 15 Temmuz’un sonsuza kadar biteceğini ifade etti. FETÖ yargılamalarının ise bu yılsonuna kadar sonuçlanmasını beklediklerini ifade etti.

AK Parti Seçimde Nerede?

Seçime sayılı günler kala AK Partinin oy oranları da Ünal’a soruldu. Erdoğan’a oy veririm ancak AK Parti’ye oy vermem diyenlerin sistematik bir propaganda yürüttüğünü söyledi. Seçim sürecinin daha çok meclis odaklı olarak yürüdüğünü söyledi. Her zaman AK Parti’nin oyunun Erdoğan’dan 4-6 puan altında olduğunu ifade etti. Şu anda parti oylarının ise %46 seviyelerinde olduğunu söyledi. Partilerinin çok rahat 300’ün üzerinde oy alacağını aktardı. HDP barajı geçse bile AK Parti’nin 320 milletvekili aldığını söyledi. AK Parti’nin meclisle ilgili hiçbir sorunu olmadığını da ekledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)