AK Parti Siyaset Akademisi Dersleri De Online Yapılacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Hamza Dağ, AK Parti siyaset akademisi derslerinin online olarak yapılacağını kaydetti.

SİYASET 19.03.2020, 22:10
AK Parti Siyaset Akademisi Dersleri De Online Yapılacak

Derslere Ara Verildi

AK Parti siyaset akademisi dersleri Mart ayında başlamıştı. Şu ana kadar 2 ders yapıldı ve 3. Ders planlanmıştı. Ancak Türkiye’ye gelen Korona salgını nedeniyle derslerin fiilen yapılması mümkün olmayacak. Bu nedenle derslere geçici süre ile ara verildi. Bu arada gerekli olan altyapı hazırlanacaktır. Sonrasında ise dersler dijital ortamda yapılmaya devam edilecektir. 

Şu ana kadar yapılan eğitimlerde 20 ders veriliyordu. Bu derslerden 4’ü online olarak yapılırken, 16’sı fiilen yüz yüze yapılıyordu. Ancak bundan sonra 20 dersin tamamı online olarak yapılacaktır. Tüm dersler için aynı platform kullanılmaya devam edilecektir. 

Eğitimlere katılan kursiyerler kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girecektir. Sistem üzerinden dersleri izleyen ve izlemeyen kişilerin takibini yapmak da mümkün olacaktır. Dersleri takip eden kişiler sorularını ise il koordinatörleri ile il Ar-Ge başkanlarına yöneltebilecektir. 

Dersleri tamamlayan kişiler eğitim sonu sınavına alınmaktadır. Sınavda başarılı olanlara ise eğitim verilecektir. Sınavın nasıl yapılacağı konusunda ise daha sonra bilgilendirme yapılacaktır. Böylece Siyaset Akademisi öğrencileri virüs nedeniyle eve kapanıp kalmayacaktır. Evdeki zamanlarını eğitimlere katılarak ve araştırma yaparak geçirebilecektir. Öğrenciler akademiye ilişkin süreçler için AK Parti genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın açıklamaları takip edilebilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)