AK Parti Olağan Kongre Tarihi Belli Oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal AK Parti Olağan Kongresi’nin 18 Ağustos Cumartesi günü yapılacağını belirtti.

SİYASET 05.07.2018, 22:39
AK Parti Olağan Kongre Tarihi Belli Oldu

Kongre 18 Ağustos’ta

Erdoğan başkanlığında parti genel merkezinde yapılan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı devam ederken parti sözcüsü Ünal gazetecilere açıklamalarda bulunarak soruları yanıtladı.

Ünal ilk olarak yurtdışı oylarıyla birlikte Erdoğan’ın %52,59, AK Partinin ise % 42,56 oy aldığını ifade etti. Seçilenleri tebrik ederek meclis çalışmalarında başarılar diledi. AKP 6. Olağan Büyük Kongresinin hazırlıklarının yapıldığını ve kongrenin 18 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşeceğini ifade etti. 14 Ağustos AK Partinin kuruluşu etkinliklerinin de kongre ile birleşeceğini aktardı. 15 Temmuz’u anma için hazırlıkların da toplantıda görüşüldüğünü belirtti.

YSK kesin sonuçlar açıklayıp Resmi Gazete’de yayımlamasından sonraki 3. Gün TBMM’de milletvekilleri için yemin töreni yapılacak. 5. gün meclis başkan adayları belli olarak 6. gün oylama yapılacak. YSK’nın açıklamasının ardından takvim işlemeye başlayacak. Cumhurbaşkanının yemi ise süreç içinde şekillenecek.

Soylu Gerekli Açıklamayı Yapacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP il başkanlarının şehit cenazesine girişini yasaklaması da Ünal’a soruldu. Seçim nedeniyle oluşan gerilimlerin devamı olduğunu söyleyen Ünal, bu konuda Soylu’nun gerekli açıklamaları yapacağını ifade etti.

OHAL konusundaki duruşlarının belli olduğunu söyleyen Ünal, herhangi bir değişiklik olmadığını aktardı. KHK yetkisiyle yasalar üzerinde çalışma yapıldığını da aktardı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)