AK Parti Mitinginde Tansu Çiller

Adalet ve Kalkınma Partisi babalar gününde İstanbul Yenikapı’da miting yaptı ve bu mitinge eski Başbakan Tansu Çiller de katıldı.

SİYASET 18.06.2018, 11:10 18.06.2018, 13:19
AK Parti Mitinginde Tansu Çiller

Sahneye Çıktı

Eski Başbakan Tansu Çiller AK Partinin Yenikapı mitingine katıldı. Miting öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çiller koalisyon hükümetlerinin zararlarına değindi. Milli bir şuura sahip olduğu için Yenikapı’da bulunduğunu ifade eden Çiller daha sonra sahneye çıkarak vatandaşları da selamlamayı ihmal etmedi.

Mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım da konuşmalar gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşması sırasında yoğunluklu olarak CHP’ye yüklendi. CHP’nin yönetimde olduğu zamanları eleştiren Erdoğan kendisinin belediyecilik yaptığı döneme de değindi. İstanbul’u teslim aldığı zamanki borç miktarı ile teslim ettiği zamanki borç miktarını kıyaslayan Erdoğan yatırımlarına da değindi.

İstanbul’un son derece önemli bir şehir olduğunu aktaran Erdoğan, İstanbul’un kararını verdiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım da mitingde konuşma gerçekleştirdi. İstanbul’un evet demesi durumunda işin bittiğini ifade eden Başbakan Yıldırım CHP’ye de yüklendi. Son zamanlarda köprü ücretlerine takıldıklarını belirten Başbakan Yıldırım CHP’nin icraattan anlamadığını iddia etti.

Adnan Menderes ve Turgut Özal’ın öldürülmesini CHP’ye bağlayan Başbakan Yıldırım aynı faşist tarın devam ettiğini belirtti. Yıldırım CHP’nin iftira ve yaşan ile siyaset yapmaya devam ettiğini aktardı. Başbakan Yıldırım CHP’yi darbe şakşakçılığı ile suçladı ve bir tane bile dikili ağaçlarının olmadığını ifade etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)