AK Parti Kurucu İsimlerine Yeni Görevler Verdi

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmalar ile partisinde görev almış kişilere yeni görevler verileceğinin sinyalini vermişti.

SİYASET 05.01.2018, 21:16
AK Parti Kurucu İsimlerine Yeni Görevler Verdi

Bu kapsamda millete olan hizmet davamızda hiçbir zaman atıl duruma düşmek söz konusu değildir diyen Erdoğan partinin kurucu isimlerinden bazılarını il başkanlıklarına atadı. Özellikle son zamanlarda popüler hale gelen metal yorgunluğu sebebiyle kadrolarda ciddi değişiklikler yapan ve halkın taleplerini karşılamaya çalışan AK Partinin bu hareketiyle kurucu ayarlarına dönüyor. 

6 Eski Milletvekiline Yeni Görev

AK Parti Hükümetlerinde milletvekili olarak çalışmış bazı kişiler yapılan mülakatlar neticesinde bazı il başkanlıklarına başkan olarak atandı. Bu eski milletvekillerini Nihat Eri, Kayhan Türkmenoğlu, Ahmet Ertürk, Hasan Angı, Muzaffer Aslan ve Mehmet Erdoğan olarak sıralayabiliriz. 

Mardin, Konya, Aydın, Adıyaman, Van ve Kırşehir illerine il başkanı olarak atanan bu isimler ile yeni bir havanın yakalanacağı da ifade ediliyor. Bir yandan AK Partinin kurucu isimleri arasında yer alan Abdullah Gül ve Bülent Arınç gibi isimler partiden uzak tutulurken bir yandan da eski milletvekillerine aktif görevler verilmeye devam ediliyor. Bu atamalar ile seçimlere yönelik olarak sıkı bir hazırlığa girişen AK Partinin kısa süre içerisinde sahaya inmesi ve çok ciddi bir şekilde çalışmalara başlaması bekleniyor. Özellikle yerel seçimler ve ardından da başkanlık seçimlerinin yaklaştığı bu dönem içerisinde böylesi atamaların gerçekleştirilmesi son derece önemli yaklaşımlar.

Yorumlar (0)