AK Parti Kongreleri Ertelendi

Korona virüs önlemlerinden ötürü AK Parti kongrelerini erteleme kararı aldı.

SİYASET 13.03.2020, 22:30
AK Parti Kongreleri Ertelendi

Yeni Tarihler Açıklanmadı

Ülkemizde koronavirüs vakası görülen birkaç gün oldu. İlk andan itibaren yüksek önlemler alındı ve alınmaya da devam ediyor. Bu önlemler sadece halk cephesinde değil, siyasette de alınıyor. İlk olarak AK Parti Kızılcahamam’da yapılacak olan kampını erteleme kararı almıştı. 3-4-5 Nisan tarihlerinde yapılacak olan kamp ertelendi. AK Parti 30. İstişare ve değerlendirme toplantısı şu an için yapılmayacak ve yeni tarihler de açıklanmadı. Ancak kampın Ramazan Bayramı sonrasında yani yaz aylarında yapılacağı açıklandı. 

Kongre De Ertelendi

Korona virüs vakasının görülmesinden sonra ilk olarak kongrelerin halka kapalı olarak yapılması konuşulmuştu. Ancak daha sonra bu önlemin yetersiz olduğuna karar verildi. Her ne kadar halk katılmasa da vekiller için de risk yüksektir.

Bu nedenle kamptan sonra kongrelerin de iptal edilmesine karar verildi. Şu an için kongrelerin yeni tarihi belli değildir. 

Sadece AK Parti değil, diğer partiler de benzer kararlar alıyor. Böylece halka önerdikleri karantina önlemini kendileri de alacaktır. Bu önlemler kapsamında meclisteki oturumlar bile iptal edildi. Yalnızca virüsü önlemek için gerekli önlemlerin alınması için görüşmeler yapılıyor. Bakanlar ya da milletvekilleri önlemleri alarak bir araya geliyor ve gerekli tedbirler alınıyor. 

Virüs kapsamında meclis ve bürokrasiye ait yerler sık sık dezenfekte ediliyor. Tokalaşmaya da bir süreliğine ara verildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)