Ak Parti Grubunda Köklü Değişiklik

Seçimlerin oldukça yaklaştığı şu günlerde gelecek dönemde Ak Parti Grubunda yarıdan fazla bir değişim olacağı ön görülmektedir.

SİYASET 14.05.2018, 16:00
Ak Parti Grubunda Köklü Değişiklik

Birçok parti gibi Ak Parti’de de milletvekili adaylığı heyecanı yaşanmakta. En fazla milletvekili aday adayının başvuruda bulunduğu Ak Parti’de Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından son aday listesinin şekillendirildiği duyumları alınmaktadır.  Alınan duyumlara göre yeni dönemde Ak Parti Grubunda köklü değişiklik olacağı beklenmektedir. Ve bu değişimin yüzde 50’yi geçebileceği belirtilmektedir.

Beş Kriter Belirlendi

Partiye dayandırılan duyumlara göre milletvekilliği için açıklanacak nihai liste 5 kritere göre belirlenmiş durumdadır. Bunlar içinde parti tabanı ve teşkilatı içerisinde gördüğü değer, temiz bir geçmiş, çalışkan ve dinamik bir yapı ve FETÖ terör örgütü ile en ufak bir geçmişinin bile olmaması Ak Parti milletvekili aday seçimi içim en önemli kriterler olarak göze çarpmaktadır. Özellikle yeni dönemde yıpranmamış ve halk tarafından desteklenen kişilerin ön plana çıktığı ve milletvekili aday listesinin bu anlamda odlukça kuvvetli ve iddialı olduğu belirtilmektedir. Özellikle tabanın desteğini alan adaylarla çok büyük başarılar yakalanacağı konusunda herkes hem fikir görünmektedir.

Parti İçi Sadakat

24 Hazirandan sonra yeni bir döneme girileceğine ve sadakat ve güçlü duruşunda her zamankinden daha fazla öneli olunacağına inana parti yönetimi ve Genel Başkan Tayyip Erdoğan sadakat konusunda ayrı bir parantez çizerek aday seçiminde bu konuya ayrı bir önem verdikleri belirtilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)