AK Parti den Son Dakika EYT Açıklaması

AK PARTİ Grup Başkanvekili olarak görev yapan Numan Kurtulmuş, emeklilikte yaşa takılanlar hakkında AK PARTİ ’nin görüşünü paylaştı.

AK Parti den Son Dakika EYT Açıklaması

Kaldırılabilecek Bir Yük Değil
Kurtulmuş, katıldığı televizyon programında kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi. Bu kapsamda değindiği konular arasında emeklilikte yaşa takılanlar da yer aldı. EYT düzenlemesinin mevcut şartlarda Türkiye’nin kaldırabileceği bir yük olmadığını ifade eden Bakan Kurtulmuş, bu açıklamaları ile EYT’ye kapıları kesin bir şekilde kapattı. Nitekim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu konuda kesin bir dille açıklamalarda bulunmuş ve EYT’nin mümkün olmadığını belirtmişti. 

EYT konusunda oldukça kararlı olan AK PARTİ ’ye karşın muhalefet partileri aşamalı emeklilik sistemini dile getirmeye devam ediyor. Ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından EYT konusunda ikna olduğunu ifade etmişti. Geriye kalan partilerin birli sağlaması durumunda dahi bu düzenlemenin hayata geçirilmesi mümkün olmayacaktır. İşte bu sebeple emeklilikte yaşa takılanlar emekliliğe dair hayallerini ertelemek ve unutmak zorunda kaldılar. 

Yerel Seçimlerde İttifak 
Kurtulmuş’un değindiği konulardan birisi de yerel seçim ittifakları oldu. Kurtulmuş, yerel seçimlerde ittifak yapmanın zor olduğuna değindi. Bu konuda bir alt yapı olmadığına dikkat çeken Kurtulmuş AK PARTİ ’nin her bölgede aday çıkaracağını belirtti. Melih Gökçek ile ilgili sorulan sorulara da yanıt veren Kurtulmuş, kulis bilgilerine itibar edilmemesi gerektiğini ve buna göre siyaset yapılamayacağını belirtti.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE