AK Parti Anketlerinde Son Durum

Kamuoyu yoklaması niteliğinde olan anketlere oldukça önem veren AK Partinin son anketlerinde vatandaşın en büyük sorunu ekonomi olarak belirlendi.

SİYASET 23.12.2018, 20:10
AK Parti Anketlerinde Son Durum

Kararsız Seçmen Çok Fazla
Yaklaşan yerel seçimler öncesinde partiler kamuoyunun nabzını tutmaya başladı. Bu kapsamda AK Parti de anketler yaptırıyor. Son yapılan anketlere göre ülkemizin en büyük sorunları sıralamasında değişiklik yaşandı. Önceleri ilk sırada terör yer alırken şimdi ise ekonomi ilk sırayı aldı. Bunda terör unsurlarının büyük ölçüde etkisiz hale getirilmesi etkili olduğu gibi ekonomide yaşanan dalgalanmalar da son derece etkili oldu. Enflasyonun oldukça yüksek seyretmesi ve insanların alım gücünün düşmesi geçim sorununu daha da çok artırmaktadır. 

Anketlerden ekonomi sorununun çıkması seçim propagandalarında da etkili bir rol oynayacaktır. Hali hazırda kararsız durumda olanların oranı %20-25 bandında görülmektedir. AK Parti anketlerine göre bu kararsızların pek çoğu AK Parti seçmeni olduğu için kararsızlara yönelik politikalar geliştirilmesi gündeme gelecek. Yapılan anketlerin sonuçlarına göre ilk defa bu kadar çok kararsız seçmen bulunuyor. Bu sebeple ana hedef kararsız seçmenleri yeniden kazanmak olacak. 

AK Parti aldığı bir kararla sokaklara asılan bayrak ve flamaların bu seçim döneminde kullanılmayacağını belirtmişti. Böylelikle daha az masraf yapılması sağlanacak. Bu da anketlerden çıkan ekonomi sorununa karşın geliştirilmiş bir önlem olarak değerlendiriliyor. Önümüzdeki dönemlerde seçimlere yönelik olarak yapılan anketlerin sayısı da artacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)