Adalet Bakanı Gül Af Düzenlemesi Çalışmalar Devam Ediyor

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Af konusunda Çalışmalar devam ediyor. Siyasetin vereceği bir karardır. Personel alımı için gardiyan, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen ve daha birçok pozisyonda istihdamlarımız olacak".

SİYASET 31.12.2018, 14:26 31.12.2018, 17:34
Adalet Bakanı Gül Af Düzenlemesi Çalışmalar Devam Ediyor

Af çıktımı, Af ne zaman çıkar gibi merak edenler için Af yasası ile ilgili Adalet bakanı gül "Cumhurbaşkanımızın açıklamaları gayet net, toplumun bu husustaki duyarlılığını dikkate alıcı adımları attık ve bundan sonra da hep atacağız. Bizim yapmaya çalıştığımız infaza ilişkin, denetimli serbestlik ya da diğer hususlarla ilgili nasıl bir infaz önerileri olur bu konuda çalışıyoruz.

Siyaseten de partimiz bu konuda gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Elbette tüm siyasi partilerle de görüşülecektir ama bu konuda asla toplumu rahatsız edici bir af şeklinde bir düzenleme olmayacağını Sayın Cumhurbaşkanımız da açıkladı. Çalışmalar devam ediyor. Siyasetin vereceği bir karardır."

Kamu personeli alımı konusuna değinen Adalet Bakanı İnfaz koruma memuru halk arasında gardiyan olarak bilinir, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen ve daha birçok pozisyonda istihdamlarımız olacak. "Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 10 bin personel alımı gerçekleştireceğiz. Açıklamasında bulundu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Erkankestels 2 yıl önce
Şofor