4 Kasım 2018’de Erken Seçim İddiası

Ekonomide yaşana kriz Ankara’da erken seçim iddialarını yeniden gündeme taşıdı ve 4 Kasım 2018 tarihi iddia edildi.

SİYASET 16.08.2018, 00:18
4 Kasım 2018’de Erken Seçim İddiası

Seçim Erkene Alınacak Mı?

ABD ile yaşana kriz nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye’ye yaptırım kararı almasıyla piyasalardaki dalgalanmalar giderek arttı. Dolar kuru 7 liranın üzerini görerek düşüşe geçti ancak istikrar söz konusu değil. Bu yaşananlar erken seçim iddialarını yeniden gündeme taşıdı.

Daha önce AKP yetkilileri yaptıkları açıklama ile “CHP erken seçim isterse değerlendiririz” diyerek topu CHP’ye atmıştı. Bu konu hakkında Gazeteci Nagehan Alçı kaynaklarından gelen bilgilere göre 4Ksım 2018’de erken seçim olabileceği iddiasını kaleme aldı.

Tarih 4 Kasım 2018 Mi?

Alçı kaleme aldığı yazısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na çok yakın olarak bilinen bir ismin erken seçim konusunda kendisi ile iletişime geçtiğini aktardı. Bu kişi AKP ya da AKP+MHP’nin CHP’ye 4 Kasım 2018’de seçime gidilmesi teklifinde bulunması halinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun destekleyeceğine emin olduğunu söylemiş.

AKP genel başkan yardımcılarından hukukçu kimliği ile tanınan bir kişinin Alçı’ya 4 Kasım 2018 önerisinin desteklendiğini aktardığını yazdı. Bu durumun 2017’den beri parti içinde değerlendirilen bir konu olduğunu söyledi. Ancak YSK takviminin dar olması ve yerel seçim süreçlerinin daha uzun ve karışık olması sebebiyle seçimlerin erkene alınmak istenmesine rağmen mümkün olamayacağını söylediğini aktardı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)