3 Büyükşehir Kaybedilirse Başkanlık Sistemi Tartışmaya Açılabilir

MHP lideri Bahçeli; İstanbul, Ankara ve İzmir'in kaybedilmesi halinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin tartışmaya açılabileceğini söyledi.

SİYASET 05.09.2018, 18:45
3 Büyükşehir Kaybedilirse Başkanlık Sistemi Tartışmaya Açılabilir

Yeni Sistem Tartışmaya Açılabilir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Başkanlık Divanı'nda yerel seçimleri değerlendirdi. Seçim ittifakı ve af da gündemdeydi. Bahçeli yerel seçimlerde ittifak yapılması konusuna da değindi. Bahçeli ülkenin geleceğini pazarlık konusu yapmayacaklarını söyledi. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerin şer ittifakı diye adlandırdığı partilere geçmesi halinde ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin tartışmaya açılabileceğini söyledi.

Kayyum Yönetimindeki Belediyeler

Bahçeli Kayyum yönetiminde olan belediyelerin PKK'nın siyasi uzantısı halindeki partilere kalmasının uluslar arası alanda sorun yaratacağını söyledi.

Erken seçim iddialarına yönelik olarak açıklama yapan Bahçeli, bu konudaki asıl belirleyici olanın AKP’nin tutumu olduğunu aktardı. Ekonomik krize rağmen seçimin yapılması gerektiğini söyledi.

Af Çıkacak Mı?

MHP’nin 24 Haziran seçimlerinden beri gündemden düşürmemeye çalıştığı af konusu da Bahçeli’ye soruldu. MHP’nin af çalışmasına AKP’nin gündemde yok diyerek sıcak bakmaması Bahçeli’ye hatırlatıldı. Bahçeli ise sonuna kadar af teklifinin arkasında olduklarını aktardı. Af konusundaki çalışmaların olgunlaştırıldığını ve meclisin açılması ile yasa teklifi olarak sunulacağını söyledi.

Sunacakların teklifin genel af olmadığını söyleyen MHP, affın infaz sürelerinde değişiklik içerdiğini belirtti. Toplumsal beklenti ve ihtiyacın oluştuğunu söyleyen Bahçeli, meclis ne karar verirse, nihayetinde bizim 50 milletvekilimiz var dedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@