28 Şubat Davası Devam Ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Ravza Kavakcı görülmeye devam eden 28 Şubat davası hakkında açıklamalarda bulundu.

SİYASET 09.01.2018, 20:18 09.01.2018, 20:19
28 Şubat Davası Devam Ediyor

Duruşmalara katılarak sanıkların ifadelerini bizzat takip ettiğini dile getiren Kavakçı bu ifadelerin gerçek ile uyuşmadığını da sözlerine ekledi. 

En Kısa Zamanda Sonuçlanmalı

28 Şubat’ın yıldönümüne yaklaşılan bu zaman diliminde yargılamaların yeniden gündeme gelmesi üzerine Kavakcı vatandaşlarımızın bu davalara daha da çok sahip çıkmasını istedi. Böylelikle darbeci zihniyetin yeniden hortlamasının da önüne geçilecektir. Kavakçı 15 Temmuz duruşmalarına da katıldığını belirtirken 28 Şubat davası için en az 15 Temmuz kadar önemli olduğu açıklamasında bulundu.

Zamanında Yargılasaydık

1960 ve 1980 darbelerinde darbeyi yapan şahısları zamanında yargılayabilseydik bir daha aynı cesareti gösterebilmelerinin mümkün olmayacağını ifade eden Kavakcı bu sebeple görülen duruşmaların son derece önemli olduğunu ifade etti. 

28 Şubat post-modern darbesi bin yıl sürecek diyecek kadar egoya sahip şahsiyetlerin seçilmiş hükümeti devirmelerinin bedeli ağır bir şekilde ödetilmelidir diyen Kavakcı adaletin kısa süre içerisinde tecelli edeceğine olan inancını da yineledi. Bu yargılamalar ile tüm Türkiye’ye mesaj verildiği de Kavakcı tarafından dile getirilirken tüm hukuksuzlukların bir gün yargı önünde cezasını alacağını belirtti. 

Son olarak FETÖ sanıklarının da hak ettiği cezaları alması gerektiğini dile getiren Kavakcı bu davalara da vatandaş tarafından sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@