“1 Eylül: Dünya Barış Günü” İçin Kim Ne Mesaj Verdi

1 Eylül Dünya Barış Günü'nde barış için akademisyenler, hukukçular, savaş ve şiddet mağdurları mesajlarını paylaştı.

SİYASET 01.09.2018, 19:11
“1 Eylül: Dünya Barış Günü” İçin Kim Ne Mesaj Verdi

İşte O Mesajlar:

  • Silivri Cezaevi’nde tutuklu olan CHP Parti Meclisi Üyesi ve eski Milletvekili Eren Erdem ise en zor gecesinin Taksim’de Cumartesi Anneleri’nin dayak yediği gecesi olduğunu söyledi. İktidarın bu insanlara karşı olan tutumundan vazgeçmesini istedi. O annelerin varsa çocuklarının kemiklerini istediğini söyleyen Erdem, bu talebe kulak tıkamanın vicdansızlık olduğunu aktardı.

  • Barış Akademisyenleri’nden Dr. Yonca Demir, imzaladıkları bildiriden sonra mahkemelerde yargılanmaya başladıklarını söyledi. Barışın emek istediğini, provokasyonlara gelmemek ve barışta ısrarcı olmak gerektiğini belirtti.

  • Akademisyen ve Belgesel Sinemacı Can Candan, barış talep ettiği için vatan haini ve terörist muamelesi gören, işinden olan, aşağılanan insanların barış gününü kutladı. Toplumsal barışın ancak bireylerin elini taşın altına koyması ile sağlanacağını belirtti.

  • Barış Anneleri adına Güler Buğday da Cumartesi Anneleri’nin gördüğü o kötü muameleye değindi. Kendine insan diyen hiç kimsenin bu haksızlığa sessiz kalmaması gerektiğini söyledi. Barışın su gibi ana ihtiyaç olduğunu söyleyen Güler, dış güçleri bahane etmeyi bırakıp iç barışın sağlanmasını istedi.

  • Afrin operasyonunda barış çağrısı yaptığı için bir süre tutuklu kalan Emek Partisi (EMEP) üyesi Neslihan Karyemez çocukların hayatında kan, şiddet ve ölümün olmaması, kadın ve çocukların tecavüze uğramaması, birey haklarının gasp edilmemesi barıştır dedi.
Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@