Yere Düşen Kalp Hastasını Canlı Bomba Sandılar

Gaziantep’te bir hastanede kalp hastasının yere düşmesinin ardından üzerindeki holter cihazı kablolarını görenler canlı bomba diyerek hastaneyi paniğe sürükledi. Birden Yere Düştü...

SAĞLIK 10.03.2018, 18:27
Yere Düşen Kalp Hastasını Canlı Bomba Sandılar

Hastanenin girişinde yere yığılan tansiyon ve kalp hastası gencin üzerinde takılı olan holter cihazının kabloları dışarıya savruldu. Bunu gören kişiler yardım etmek isterken canlı bomba olacağından şüphe ettiler ve kaçmaya başladılar. Bunun üzerine tüm hastanedeki kişiler çıkışa doğru koşarken hastane görevlilerinin kişinin başına giderek kontrol etmesinin ardından gerçek ortaya çıktı. Yere düşen gencin de panik nedeniyle bayıldığı belirlendi. 

Büyük bir paniğe neden olan bu olay güvenlik kameralarına da yansıdı. Herkesin giriş kapısına doğru koştuğu o anlarda küçük bir kız çocuğunun ezilme tehlikesi geçirdiği de kameralara yansıdı. Yaşanan olayın ardından genç hastaya müdahale yapıldı ve hasta ayağa kaldırıldı.

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi sınırları içerisinde gerçekleşen bu olay ise hafızalarda yer edindi. Büyük bir tedirginlik yaşayan hastalar ve hastane görevlileri de uzun bir süre bu paniği üzerlerinden atamadılar. Neyse ki korkulan olmadı ve herkes yeniden normal yaşantısına döndü. 

Korkudan bayılan gencin ise kardiyoloji bölümünde tedavi gördüğü öğrenildi. Hem tansiyon hem de kalp rahatsızlıkları olan hastanın durumunun şimdilik iyi olduğu öğrenildi. Gözetimli olarak kontrole gelen hastanın dengesini kaybederek yere düştüğü görüntülere yansıdı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@