Yeni Yöntem Hipnoterapi ile Zayıflama

Zayıflamak isteyenlere ilk söylenen önerilerden biri her şeyi kafada bitirmek gerektiğidir. İşte bu mantıktan yola çıkılarak yeni bir zayıflama yöntemi kullanılıyor.

SAĞLIK 12.01.2018, 21:51 12.01.2018, 21:59
Yeni Yöntem Hipnoterapi ile Zayıflama

Sivas Numune Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Etem Erdal Erşan, obezite yöntemi için kullandığı için Hipnobezite yönteminden bahsetti. Bu yöntemde kişilere yapılan terapi ile obezitenin tedavi edilmesi amaçlanıyor. 

Terapi ile Zayıflama

Sivas Numune Hastanesi'nde psikiyatrist ve psikoterapist olarak çalışan Doç. Dr. Etem Erdal Erşan, hipnoz ile uyguladığı zayıflama tekniği sayesinde hipnoterapist olarak da görev yapıyor. Dünyada ve Türkiye’de en önemli sağlık sorunu olmaya aday olan obezite tedavisi için hipnoz ile yeni bir yöntem uyguluyor. 

Gerekli eğitimi ve sertifikaları olan herkes tarafından hipnoz ile tedavinin yapılabileceğini söyleyen Erşan, hipnoterapinin hipnozdan biraz farklı olduğunu da belirtiyor. 

İlk Defa Uygulanıyor

Erşan, hipnozun obezite tedavisinden kullanılmasını hipnobezite olarak adlandırıyor. Bu terim dünyada ilk kez Erşan tarafından literatüre eklenmiş. Bu yöntemle kişilerin davranış değişikliğinin oluşturulması sağlanıyor. Aslında kişilere sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırılıyor. 

Bu yöntem şu an ilk ve tek olarak Sivas Numune Hastanesi’nde uygulanıyor. Bu tedavi aylık 12 TL gibi oldukça cüzi bir miktara mal oluyor. Erşan, 2 yıldır bu tedaviyi uygulayarak verileri topladığını ifade etti. Şimdiye kadar 181 hastanın seanslarının tamamlandığını ifade etti. Yaklaşık on hafta süren seanslar sonucunda vücut kitle indeksinde iyileşme yaşandığı fark edildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@