Yasağı Duyunca Markete Koşanlar Kendisini Karantinaya Almalı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr Tevfik Özlü, sokağa çıkma yasağı ilan edileceğinin duyurulmasının ardından sokaklara akın edenlerin kendilerini 14 gün boyunca izole etmeleri gerektiğini vurguladı.

SAĞLIK 12.04.2020, 11:27
Yasağı Duyunca Markete Koşanlar Kendisini Karantinaya Almalı

Korkunç Bir Bulaşma Olasılığı Var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından kamuoyuna duyurulan sokağa çıkma yasağı sonrasında vatandaşlar marketlere akın etmişti. Sosyal mesafenin göz ardı edildiği bu ortamda koronavirüsün ciddi bir yayılma ortamı bulduğu uzmanlar tarafından düşünülüyor. Bilim Kurulu üyesi olan Prof. Dr. Tevfik Özlü de bu endişeleri paylaşanlar arasında yer alıyor. Özlü son 4-5 gündür alınan iyi haberlere sevindiklerini ancak olan bu son olay sonrasında korkunç bir riskin bizi beklediğini ifade etti. 

Özlü, bu durumun sonuçlarını 10 gün içerisinde kendisini göstermeye başlayacağını ifade etti. Dolayısıyla sokağa çıkarak hayatını riske atan bu kişilerin kendilerini 10 gün boyunca izole etmelerinde fayda vardır. Aksi takdirde hastalığın daha çok kişiye bulaşması söz konusu olacaktır ki bu da ciddi tehlikeleri beraberinde getirecektir.

Özlü Türkiye’nin dört bir tarafından kendisine gelen videolar olduğunu ifade etti. Eğer bu görüntüler anı yansıtıyorsa çok büyük bir tehlikenin kapıda olduğunu ifade etti. Eğer böylesi bir görüntü yaşanmasaydı sokağa çıkma yasağı ile ciddi bir kazanım elde edilebilirdi. Fakat yaşanan bu olaylar tüm kazanımların üstünü örtecek gibi duruyor. Temenni ederiz ki böylesi büyük sonuçlar doğurmadan süreci atlatabiliriz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)