Yapay Zeka ile Sağlık Kontrolü

Sağlıkta denetim mekanizmaları güçlendi. Artık yapay zeka ile sağlık kontörlünün yapılması için adımlar atılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapay zeka kontrolü açıklamasını yaptı. İşte, detaylar…

SAĞLIK 09.03.2019, 22:20
Yapay Zeka ile Sağlık Kontrolü

Denetim Mekanizması İçin Yapay Zeka
Gazeteciler ile konuşan Fahrettin Koca, yapay zeka ile sağlık kontrolü konusunda bilgi verdi. Denetimin önemli olduğuna dikkat çekerek, direkt olarak yapay zeka ile ilgili gelinen son noktadan bahsetti. Ayrıca şehir hastaneleri ile ilgili sorulan soruları da yanıtladı. 

Katarakt, obezite ve sezaryen olmak üzere 3 sağlık hizmeti üzerinden gelişmelerin yaşanacağını belirtti. Bunun yanı sıra şehir hastanelerinde hasta garantisi gibi bir söylentinin de söz konusu olmadığı yönünde açıklamasını yaptı.

+32 Şehir Hastanesi
Şehir hastaneleri yurdun dört bir yanına yapılmaya devam ediyor. Peki, 32 şehir hastanesi daha yapılacak doğru mu? Evet, bununla ilgili de açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca direkt olarak yapılacak olan hastane ile ilgili detayları sundu. 

‘‘Şehir hastaneleriyle birlikte yönetim şeklini de değiştirdik. Tepede koordinatör başhekimin olduğu, koordinatör başhekim yardımcılarının 10'a kadar çıkabildiği, altında idari ve mali direktörlerin olduğu ve hastanelerin de birer başhekiminin olduğu bir yönetim şekli getirdik.’’

Şehir hastanelerinin Türkiye’ye sağladığı avantaj kapsamında direkt olarak yapılan konuşmaları inceleyebilirsiniz. Zaman zaman buna ilişkin detaylar verilecektir. Güncellenen bilgilere göre takibinizi yapmanız mümkün olacak. Bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)