Vücut Şekillendirme Ameliyatı Nedir Kimlere Yapılır

Vücut şekillendirme ameliyatları, vücudu forma sokmak için yapılan kombine ameliyatlara verilen genel isimdir.

SAĞLIK 12.01.2018, 21:42 12.01.2018, 21:57
Vücut Şekillendirme Ameliyatı Nedir Kimlere Yapılır

Belin inceltilmesi, kalçanın dolgun gösterilmesi, basenlerin daraltması gibi vücuda şekil veren ameliyatlar en çok tercih edilenler. Bu ameliyatlar vücutta hemen her bölgeye uygulanabiliyor. Yalnızca kadınlar değil, erkekler de bu ameliyatlara ilgi gösteriyor.

Body Contouring ile Beden Şekillendirme

Body contouring denilen yöntemde gövde bir bütün olarak görülerek deforme ve kusurlar giderilmektedir. Karın, basen, memeler, kollar, bacaklar gibi tüm beden birlikte değerlendirilir. Simetrik, düzenli bir görünüm için eksiklikler, fazlalıklar ve sarkmalar gözden geçirilir. İncelemeden sonra gerekli ameliyatlarla düzeltmeler yapılır. Bu yöntemde tüm vücudun bir bütün olarak uyumlu olması sağlanır. Hatta cinsel bölgeler de bu uyuma dahil edilir. Vücuttaki tüm estetik görünüm tek kalemde değerlendirilir. 

Genellikle göğüs büyütme ile kaldırma, bel ve cinsel bölge uyumu, kalça ve bacak arkalarının düzeltilmesi, kolların inceltilmesi, sarkıkların giderilmesi, bacak iç yüzeylerinde düzeltme gibi ameliyatlar kombine olarak yapılıyor. Planlamalar ise her hasta için farklı olarak yapılıyor. Risk faktörleri gözetilerek tek bir ameliyatla kişi arzuladığı vücuda kavuşturuluyor. 

Özellikle doğum sonrası oluşan göğüs ve göbekte sarkma, çatlaklar gibi sorunlar için bu ameliyatlar yapılıyor. Yaşlanmaya bağlı kollarda sarkma gibi durumlarda da çok tercih ediliyor. Aşırı kilo vermeye bağlı olarak vücudu sarkan kişiler yer alıyor ve tüm vücut tek bir ameliyat ile düzeltiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@