Virüs Nedeniyle Kamu Personeline Yurtdışı Yasağı Geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada virüs tehlikesi nedeniyle kamu personelinin yurtdışına çıkışının yasaklanacağı belirtildi.

SAĞLIK 10.03.2020, 22:25
Virüs Nedeniyle Kamu Personeline Yurtdışı Yasağı Geliyor

Genelge Yayınlanacak

Ülkemizin dört bir tarafını çevreleyen Koronavirüs her geçen gün daha fazla kişiyi etkisi altına alıyor. Bu nedenle alınan tedbirler de artırılıyor. Bu konuda açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkemizde henüz böyle bir teşhisin konulmadığını net bir şekilde söyledi. Ancak bunun konulmayacağı anlamına gelmediğini de özellikle belirtti. Türkiye'ye geldikten sonra Koronavirüs tespit edilen bir ABD'li kadın olduğu hakkındaki iddialara da yanıt veren Bakan Koca, bu kadının sadece aktarmalı olarak İstanbul'da uçağa bindiğini aktardı. Dolayısıyla Türkiye içinde dolaşmadığını ifade etti.

Bakan Koca tedbirlerin artırılması kapsamında memur olanların yurtdışına çıkışını yasaklayan bir Cumhurbaşkanı Genelgesinin önümüzdeki günlerde yayınlanacağını belirtti. Ayrıca ulusal kongrelere katılım sayısının düşürülmesi de tedbirler arasında yer alıyor.

Zorunlu olmadıkça yurtdışına çıkılmaması gerektiğini belirten Bakan Koca, yurtdışından gelenlerin ise kendilerini 14 gün boyunca evlerinde izole etmeleri gerektiğini belirtmiştir.

Vatandaşların da bu tedbirlere riayet etmesi virüsün ülkemizde görülmesini ve yayılmasını önleyecektir. Özellikle yaşlıları ve zayıfları etkisi altına alan bu virüs nedeniyle temizliğe oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Kirli eller ile vücudun temas etmemesi son derece önemlidir. Hastalık belirtisi taşıyanların ise toplumdan izole edilmeleri hayatı önem taşımaktadır. Gelişmeler için sayfamız takipte aklınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Duygualtinisik 13 ay önce
4 çoğumuzu edin intasa kol turyor ben calismak istiyorum Allah kasinaa