Vaka Sayıları Arttı, O Şehre 15 Günlük Kısıtlama Getirildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son açıklamalarından sonra; Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklama ile il genelinde 15 gün süreyle her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüş gibi toplu faaliyetler yasaklandı. Koronavirüs tedbirleri uygulanmaya başladı…

SAĞLIK 03.07.2020, 15:58 03.07.2020, 16:05
Vaka Sayıları Arttı, O Şehre 15 Günlük Kısıtlama Getirildi

Vaka Artış Hızı En Yüksek İl Ankara 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Bilim Kurulu arasında yapılan toplantıdan sonra Bakan Koca açıklamalarda bulunmuştu. En dikkat çeken açıklama ise vaka sayısı artan iller oldu. En başta Ankara yer alırken, sırayı Gaziantep ve Bursa takip etti. 
Bu gelişmelerden sonra Ankara Valiliği kamuoyuna bir açıklama yaparak yeni bir kısıtlamanın haberini verdi. Açıklamada salgının engellenmesi için her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü benzeri faaliyetlerin 15 gün süreyle kısıtlandığı açıklandı.

Kısıtlama bugün itibariyle başladı.

Vaka sayısındaki artış hatırlatılarak kapalı alanlarda toplanılmaması, sosyal mesafe kurallarına uyulması, hijyen kurallarına özen gösterilmesi ve maske takılması istendi. Ayrıca asker uğurlamaları ve taziye ziyaretlerinin yapılmaması için ek tedbirler alınması istendi. Çünkü bu toplantılarda tek bir taşıyıcı tarafından yüzlerce insan hastalığa yakalanabilmektedir.

Büyük Savunma Mitingi Yapılamayacak;

Bu günlerde siyasette çoklu baro sistemi için kanun teklifi yer alıyor. İşte bu kanun teklifinden ötürü barolar tarafından yarın Büyük Savunma Mitingi yapılacaktı. Uzun süredir miting hazırlıkları sürerken hemen öncesinde Valiliğin yasak kararı duyuruldu. Gösteri ve yürüyüşler yasaklandığı için miting ertelenmesi gerekir. Baroların bu konudaki tutumu yarın belli olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)