Uzmanlar Kalp Gribine Karşı Uyarıyor

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte aniden artan hava sıcaklıkları vücudun dengesini bozmakta ve kalp gribine kadar giden enfeksiyonlar oluşmaktadır.

SAĞLIK 16.03.2019, 22:00
Uzmanlar Kalp Gribine Karşı Uyarıyor

Egzersiz ve Güneş Işığı
Bahar aylarının gelmesi ile birlikte sıcaklıklar yükselmeye başladı. Bazı bölgelerde ani sıcaklık artışları yaşanmaktadır. Bu da vücudun dengesiz yakalanmasına neden olmakta gribal enfeksiyonlar baş göstermektedir. 

Uzmanlar bu tür hastalıklara yakalanmamak için günde yarım saat tempolu yürüyüş tavsiyesinde bulunurken güneş ışınlarından da bol miktarda faydalanmayı öneriyorlar. Beslenmeye dikkat etmek de bu hastalığa karşı etkin koruma sağlıyor.

Bahar aylarının gelmesi ile gribe yakalanan bazı kimseler kalplerinde de ağrılar hissedebiliyor. Kalp gribi olarak adlandırılan bu rahatsızlık ölümle neticelenebilecek ciddi hasarlara yol açabilmektedir. Böylesi durumlarla karşı karşıya kalmamak adına dikkatli olmak ve doktor tavsiyelerine uymak gerekiyor.

Gribal enfeksiyon sonucu meydana gelen kalp ağrıları sigara ile daha da kötü bir hal alabilmektedir. Dolayısıyla az ya da çok sigarayı kökten bırakmak gerekiyor. Bu konuda ücretsiz destek alınması da mümkündür. 

Uzmanlar bahar geldi diyerek ince bir şekilde giyinenleri uyarmayı da ihmal etmiyor. Her ne kadar güneş olsa da çıkan hafif bir rüzgar rahatsız edebilir ve gribe yakalanmak an meselesi olabilir. Basit tedbirlerle sonucu çok ağır olabilecek rahatsızlıklardan kurtulmak mümkün olabilmektedir. Aksi takdirde uzun tedavi süreçleri gerektiren aşamalara girilmesi söz konusu olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)