Türkiye Tüp Bebek Tedavisinde En Başarılı Ülkeler Arasında

Avrupa’da ve Türkiye’de tüp bebek tedavisi ve başarı durumu incelendiğinde; Türkiye’deki uygulamaların çok daha başarılı olduğu ortaya çıkmaktadır.

SAĞLIK 07.05.2018, 11:29
Türkiye Tüp Bebek Tedavisinde En Başarılı Ülkeler Arasında

Türkiye Daha Başarılı

Kısırlık sonuna en etkili çözümü sunmada tüp bebek yöntemi daha başarılı sonuçlar ortaya koyar. Uzun süredir bebek sahibi olamayan çiftlerin umut ışığı olarak tüp bebek yöntemi görülür. Tüp bebek yönteminin başarılı olmasını etkileyen pek çok önemli etken vardır. Bu durumlar oluşturulduktan sonra uygulanan yöntem, büyük olasılıkla başarıyı da beraberinde getirir.

Dünyada tüp bebek tedavisi kullanan ülkeler içerisinde Türkiye ön plana çıkar. Türkiye’deki başarısız tüp bebek yöntemleri diğer ülkelere göre çok daha fazla düşüktür. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Buyru, bunun nedenini ülkemizde başarısızlığa neden olan etmenlerin ortadan kaldırılması için daha titizlik göstermesidir. Tüp bebek tedavisine başlamadan önce çiftlerdeki sorunlara çözüm üretildiğini bu sayede de başarısızlığın en aza indirildiğini belirtti.

Tüp Bebek Yöntemindeki Başarısızlıkların Nedenler

 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Buyru yaptığı açıklama ile çiftlerde uygulanan tüp bebek yöntemindeki başarısızlıkların pek çok nedeni vardır. Çiftlerdeki tiroit ya da şeker hastalıkları bu başarısızlığın en çok karşılaşılan nedenleri arasındadır. Yumurta ve sperm kalitesi de tüp bebek tedavisi sırasında başarısız olmayı getirir. Ancak buna rağmen Türkiye, diğer ülkelere rağmen tedavide daha başarılıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)