Türk Doktor Prostat Kanseri Tedavisi ile Literatüre Girdi

Türk Profesör Volkan Tuğcu tarafından geliştirilen prostat kanseri tedavi yöntemi tıp literatürüne girmeye hazırlanıyor.

Türk Doktor Prostat Kanseri Tedavisi ile Literatüre Girdi

Tuğcu Bakırköy Tekniği
Profesör Volkan Tuğcu geliştirdiği tedavi yöntemine Tuğcu Bakırköy tekniği adını verdi. Bu teknik ile prostat tedavisinde karın ve bağırsaklar ile temasta bulunmadan tedavi gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede de hastaların gaz gibi bağırsaklara bağlı sorunlarla karşılaşmaları söz konusu olmamaktadır. Bu sayede hastaların daha erken taburcu olmaları da sağlanmaktadır.

Tuğcu, bu tedavi yöntemini anlatmak üzere Amerika’dan teklif aldığını da belirtti. bu tekniği uygulamak üzere Tuğcu ile iletişime geçen sadece Amerikalılar da olmamış. Amerikalıların yanı sıra İtalyan profesörler de Tuğcu ile bir araya gelerek bu yeni tedavi yöntemini öğrenmek istediler. Kendi hastalarına da bu tedavi yöntemini uygulamak isteyen İtalyan doktorlar yöntemi son derece yenilikçi bulduklarını dile getirdiler. 

İtalyan doktorlara bu tekniğin tanıtılması sayesinde Avrupa’da da Tuğcu yönteminin daha sık kullanılması bekleniyor. Üroloji profesörü Volkan Tuğcu Avrupa’ya bu tekniğin tanıtılması ve yayılması için ameliyatlara da davet edilecek. Böylelikle uygulamalı bir şekilde tekniğin tanıtımı yapılmış olacak. Tıp literatürüne geçecek olan Profesör Tuğcu ülkemizin de tıp alanında büyük başarılara imza attığının timsali olarak durmaktadır. Tuğcu gelecek nesillere de iyi bir örnek olacak ve tıp alanında sadece tüketen yerine üreten de bir ülke olmamız mümkün olacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi Ramazanoğlu
Sevgi Ramazanoğlu - 10 ay Önce

Hasta bakıcısı sertifika var ve temizliği yaparım işe çok ihtiyacım var