Tester Ürünlerde Göz Enfeksiyonu Riski

Pek çok kişi tarafından denetimsizce kullanılan tester kozmetik ürünleri bulaşıcı hastalıklara sebep oluyor.

Tester Ürünlerde Göz Enfeksiyonu Riski

Kozmetik Alışverişinde Dikkatli Olun
Kadınlar kozmetik alışverişi yaparken ürünleri denemeden almıyor. Ürünlerin kalitesini ve ciltte duruşunu görmek için vücutlarında deniyorlar. Ancak bu durum oldukça sağlıksız ve hastalıklara davetiye çıkarıyor. Çünkü müşterilerin kullanımına sunulan tester ürünler herkes tarafından deneniyor. Bu yüzden bulaşıcı hastalıklar için taşıyıcı görevi görüyorlar. Özellikle göz makyajı için kullanılan ürünler göz enfeksiyonuna sebep olabiliyor. Maalesef bu ürünleri sizden önce kullanan kişileri bilmeniz mümkün değil. Bakteri, hastalık veya iltihap gibi yolların yanı sıra viral ve bakteriyel yolla bulaşabiliyor. Herkesin kullandığı tester ürünler başta göz enfeksiyonları olmak üzere hastalıklara sebep oluyor. 

Diğer yandan uzun süre açıkta duran tester ürünler küf oluşumuna da davetiye çıkarıyor. Maalesef bu durum çıplak gözle tespit edilemiyor. Göz makyajı için kullanılan göz kalemi, maskara, eyeliner gibi ürünleri denememek gerekiyor. Eğer denediyseniz ve sonrasında gözlerde kızarıklık, şişme, ağrı, çapaklanma, kaşıntı ya da uyanınca kirpiklerde çapaklanmaya sebep olabilir. Bu belirtiler varsa mutlaka doktora başvurmak gerekiyor. 

Dermokozmetik ürünleri eczaneden alın
Uzmanlar dermokozmetik ürünlerin eczaneden alınması konusunda vatandaşı uyarıyor. Kozmetik ürünler ilaç olmasa da tedaviye yardımcı ürünlerdir. Bu yüzden üretimlerinin denetlenmesi ve stabilite testlerine girmesi gerekiyor. Şartların sağlandığından emin olmak için hekim tavsiyesi ile eczaneden ürün almak gerekiyor.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE