Soğuk Algınlığı Olan Hastaya Kemoterapi Uygulandı

2015 yılında şikayetleri üzerine hastaneye giden hastaya kanser teşhisi konularak kemoterapi verildi ama soğuk algınlığı olduğu ortaya çıktı.

Soğuk Algınlığı Olan Hastaya Kemoterapi Uygulandı

4 Kez Kemoterapi Aldı
Halsizlik, yorgunluk şikayetleri ile hastaneye başvuran 48 yaşındaki Yılmaz Kızıloğlu’na lenf bezi kanseri teşhisi konuldu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesinde tedaviye alındı. Boyundaki şişlik için lenf bezi kanseri teşhisi konuldu. Bu şişlikten örnek alınarak patolojiye gönderildi. Hastaya kemoterapi tedavisine başlandı ve 4 seans kemoterapi uygulandı. Kızıloğlu’nun saçları döküldü, 10 kilo verdi. Patoloji için Ankara Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’ne gönderilen numuneden sonuç geldi. Ankara’dan gelen raporlarla hastanın kanser değil, soğuk algınlığı olduğu ortaya çıktı. 

Sağlıklı Olduğuna Sevinemedi
Kızıloğlu sağlıklı olduğunu patoloji raporu ile öğrendi ancak sevinemedi bile. Yanlış teşhis koyan doktor ve sağlık çalışanları hakkında Kızıloğlu, Erzurum Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık Atatürk üniversitesi rektörlüğüne yazı yazarak soruşturma izni istedi. Aradan tam 3 yıl geçti ancak savcılığa cevap verilmedi. Kızıloğlu, avukatı aracılığıyla üniversiteye başvuruda bulundu ve soruşturmanın akıbetini sordu. Üniversite verdiği cevap ile sağlık personelleri hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığını belirtti. Bu cevap üzerine Kızıloğlu, avukatı aracılığıyla Danıştay’a başvuruda bulundu. 

Kızıloğlu yanlış teşhis ve tedavi yüzünden hayatının karardığını ve psikolojisinin bozulduğunu söyledi. Bu skandala sebep olan sorumluların cezalandırılmasını ve başka insanların zarar görmemesini istedi.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE