Salgın Yükselme Döneminde, Uzun Süre Evde Kalmaya Hazırlıklı Olun

Korona virüs bilim kurulu üyesi salgının yükselme döneminde olduğunu hatırlatarak, vatandaşların uzun süre evde kalmaya hazırlıklı olmalarını istedi.

SAĞLIK 11.04.2020, 17:30 11.04.2020, 17:30
Salgın Yükselme Döneminde, Uzun Süre Evde Kalmaya Hazırlıklı Olun

Evde Mutlu Olmaya Çalışın

Sağlık Bakanlığı Korona Virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü yeni açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden merak edilen soruları yanıtladı. Vatandaşların en çok merak ettiği konu ise evde kalma sürecinin daha ne kadar uzayacağı oldu. Özlü, zaman vermenin doğru olmadığını söyledi ancak önümüzdeki 2-3 haftanın en önemli zaman dilimi olduğunu belirtti. Evden çıkılmamaya devam edilmesini önerdi. 

Çin’de bu önlemler alındığında virüsün 2 ayda düşüşe geçtiğini gördük. Ancak Türkiye’de virüs halen yükselme dönemindedir. Bizde Çin’e göre çok daha hızlı bir artış yaşanmaktadır. Bu nedenle alınan önlemler çok daha önemlidir. 
Özlü, evde kalma sürecinin biraz daha uzayabileceğini belirtti ve evde daha uzun süre kalınmasına hazırlıklı olunmasını istedi. Vatandaşlara evde mutlu olmanın yollarını bulmalarını önerdi.

Dünyada Salgın Ne Durumda?

Ülkemizde salgın 11 Mart’ta başladı. Yaklaşık 1 aylık süreçte 908 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısı 42.282 oldu. Dünya genelinde salgından etkilenenlerin sayısı ise 1,5 milyona ulaştı. 1 milyon 617 bin kişide kovid 19 bulunmaktadır ve dünya genelinde 97 bin ölüm gerçekleşmiştir. İyileşenlerin sayısı ise 364 bindir. Tüm dünya ve ülkemiz kovid 19’la savaşmaya devam etmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (7)
Hürü 1 yıl önce
Adana da var mı
İbrahim Aksoy 1 yıl önce
Elektrik elektronik teknisyeni birde d sınıfı ehliyet var Şanlıurfa Viranşehir
arslan reis 1 yıl önce
alim gunu nezaman
Temizlik görevlisi ş.urfa 1 yıl önce
Temizlik görevlisi ş.urfa
Gulhan temizlik isi ariyorum kayseri terzi isi 1 yıl önce
Is ariyorum yas siniri var ise giremiyorum
Emrecan yılmaz 1 yıl önce
Resmi kurumda temizlik
Erkan 1 yıl önce
Sivas da şöförlük işi ariyorum