Sağlık Personellerine Yıpranma Payı Kısa Sürede Çıkacak

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş sağlık personelleri için hayata geçirilecek olan yıpranma payının kısa bir sürede çıkacağını ifade etti.

SAĞLIK 13.05.2018, 21:30
Sağlık Personellerine Yıpranma Payı Kısa Sürede Çıkacak

550 Bin Sağlık Personelini İlgilendiriyor

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş 550 bin sağlık personelini ilgilendiren düzenlemenin yakın bir zaman dilimi içerisinde çıkacağını belirtti. Memiş bu konuda 2014 yılından bu yana mücadele verdiklerinin de altını çizdi.

2014 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çalışmaların başladığını dile getiren Memiş ancak henüz netice alınamadığını belirtti. Son durum hakkında da açıklamalarda bulunan Memiş düzenlemenin Bakanlar Kurulu’nda imzada beklediğini dile getirdi. Düzenlemenin imzalanmasının ardından ise Meclis’e sunulacak ve ardından da Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girecek. Tüm bu sürecin ise seçimden önce tamamlanmaya çalışıldığını da sözlerine ekledi.

80 Milyona Dokunan Kutsal Meslek

Emmiş açıklamalarında ebeler ve hemşireler günü ile anneler gününü de kutlamayı ihmal etmedi. Açıklamalarında sağlık personellerinin son derece kutsal bir görevi ifa ettiklerini de belirtti. Bu kapsamda 80 milyona dokunan bu mesleğe karşı yapılan saldırıları da kınadıklarını dile getirdi. Bu kapsamda sağlık personellerine yönelik olarak gerçekleştirilen şiddet saldırılarını da kınadıklarını ve en ağır şekilde cezalandırılmaları gerektiğini ifade etti. Bu uğurda bedel ödemiş personellerin ise unutulmayacağını dile getirdi. Memiş sağlık personellerinin verdiği destek ile tüm yıpranma payı düzenlemesinin yakın zamanda çıkarılacağını da belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)