Sağlık Çalışanları İçin Toplu Taşıma 3 Ay Daha Ücretsiz

İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul’da İSPARK otopark ve toplu taşıma araçlarının 3 ay daha sağlık çalışanları için ücretsiz olacağını açıkladı.

SAĞLIK 26.05.2020, 10:05
Sağlık Çalışanları İçin Toplu Taşıma 3 Ay Daha Ücretsiz

Süre 3 Ay Uzatıldı

Korona virüs salgının başlamasıyla sağlık çalışanları en yoğun mesaiyi yapan ve salgının yükünü çeken grup oldu. Salgının kalesi İstanbul olunca İstanbul’daki sağlık çalışanlarına daha da fazla yük düşmektedir. Bu yüzden onlar için hayatı kolaylaştırmak adına çeşitli imkanlar sunulmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSPARK toplu taşıma araçları ile otoparklarının sağlık çalışanları için ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Ücretsiz ulaşım hakkının süresi dolmuştu ve İBB tarafından alınan karar ile bu süre 3 ay daha uzatılmıştır. İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile bu haberi duyurdu. 

Servis İmkanı Devam Edecek

Korona virüsle mücadele kapsamında yüksek emek ve efor sarf eden sağlık çalışanlarına ufak bir kolaylık sağlanmaktadır. İşe gidip gelirken, nöbet çıkışı ya da sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde ulaşım sorunu yaşanabilmektedir.

Sefer sayısının azalması gibi durumlarda sağlık çalışanlarının mağdur olmaması için ek seferler konulmaktadır. Bu seferler yine devam edecektir. Ayrıca hastanelerin istekleri halinde sağlık çalışanlarına belediye tarafından servis temini de devam etmektedir. Sağlıkçıların işe gidiş geliş saatleri için servis temin edilecektir. Bu imkan da devam edecektir. Salgın sona erene kadar bu imkanlar devam edecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)