Sağlık Bakanlığı İsteğe Bağlı İller Arası Nakil Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı tarafından Eylül 2019’da yapılan isteğe bağlı iller arası yer değiştirme kura sonuçları bugün açıklandı.

SAĞLIK 04.10.2019, 22:45
Sağlık Bakanlığı İsteğe Bağlı İller Arası Nakil Sonuçları Açıklandı

3711 Personel Yer Değiştirdi
Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında isteğe bağlı nakil başvuruları alınmıştı. 2019 Yılı Eylül Döneminde yapılan İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma için kuralar çekildi ve sonuçlar bugün ilan edildi. 

Sağlık Bakanlığı nakil başvurularını alırken 24 farklı branşta 9.675 kadro ilan etmişti. Sağlık Bakanlığı personelleri de bu kadrolardan öncelikli atanma isteklerine göre tercih yapmıştı. 2019 yılı Eylül ayıda tercihlerin alınması tamamlandı. Bu tercihlerde mazeretler değil, sadece isteğe bağlı nakiller gerçekleştirildi. Sonuçlar ise bugün kamuoyu ile paylaşıldı. Toplamda 3 bin 711 personelin nakil talebi kabul edildi. 

Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilir?
Adaylar en fazla 10tercih yapmıştı. Bugün noter huzurunda yapılan bilgisayar kurası ile adayların bu tercihlerine yerleştirmeleri yapıldı Kura sonucunu öğrenmek isteyenler kurumun internet adresinden öğrenebilecektir. Noter onaylı kura sonuçları 3 parça halinde ilan edilmiştir. Bu listelerden yeni görev yerini öğrenmek mümkündür. İlan edilen 9.675 kadronun 3711’ine nakil yapılmıştır.

Personellerin 1 Eylül 2019 tarihine kadar ki hizmet puanları hesaplanarak yerleştirmeler yapılmıştır. İtirazlar Eylül ayı içinde alınmış ve 1 Ekim’de yapılan yeniden hesaplamalardan sonra kura çekilmiştir. Bu nedenlerle kura sonuçları kesindir ve itiraz yolu yoktur. İtirazı olanların idare mahkemeleri nezdinde yasal yollara başvurması gerekir. 

Atanan Personeller 30 Gün İçinde Ayrılmalıdır
Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi web sitesinden nakillere ilişkin duyurular yapılmaya devam etmektedir. Son duyuru bugün kura sonuçlarının açıklanmasından sona yapılmıştır.  Açıklama yapılarak yerleştirilenlerin atanma tarihinden itibaren 30 gün içinde ayrılması istendi. Bu süre içinde eski görev yerinden ilişik kesilmelidir. Yine 30 gün içinde de yeni görev yerinde göreve başlamak gerekir. Yani toplam 2 ay sonra personeller yeni görevlerinin başında olmalıdır. Ayrılamayacaklar yasal sebepleri bildirerek daha geç ilişik kesebilir. Ancak herhangi bir sebep olmadan görevden ayrılmayanların ataması iptal edilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)