Sağlık Bakanlığı 5.298 İşçi Alımı Başvurusu Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana göre toplam 5.298 işçi alımı gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı 5.298 İşçi Alımı Başvurusu Başladı

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına farklı kadro ve pozisyonlarda personel alımı gerçekleştirilecek. Alım yapılacak pozisyonlardan bazıları ise şöyledir: temizlik görevlisi, marangoz, kaynakçı, ısıtma ve sıhhi tesisatçı ve inşaat boyacısı.

Başvuru Şartları

Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen kadrolara başvuru yapabilmek için genel ve özel şartları birlikte sağlamak gereklidir. Özel şartlar arasında eğitim, engel durumu, eski hükümlülük ve tecrübe gibi hususları sayabiliriz.

Genel şartlar arasında ise adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları, en az ilköğretim mezunu olmak, herhangi bir yaşlılık, emeklilik ya da malullük aylığı almamış olmak, ilanda belirtilen suçlardan mahkûm edilmemiş olmak hususları yer almaktadır.

Başvuru yapan adaylardan KPSS puanı istenmemektedir. Atamalar ise kura ile gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

İlanlar İŞKUR üzerinden yayınlandığı için adaylar da başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştireceklerdir. Bu doğrultuda İŞKUR sistemine üye olunması zorunludur. Üyelik işlemleri ise internet üzerinden ya da İŞKUR şubelerince kolaylıkla yapılabilir. Sağlık Bakanlığı işçi alımları için başvuru tarihleri ise 4-13 Eylül arası olarak belirlendi. Bu tarihlerden sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca posta ya da faks ile yapılacak başvurular da değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuruların doğruluğundan ise adayların kendileri bizzat sorumlu oldukları için bilgiler titizlikle kontrol edilmelidir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tennur Semiz
Tennur Semiz - 10 ay Önce

İnşAllah alınırız işe hastanelere temizlik işi olarak girmek istiyorum

Bekir.orhan
Bekir.orhan - 10 ay Önce

Hastaneye herhangi bir olabilir

Bekir.orhan
Bekir.orhan - 10 ay Önce

Temizlikci

Ünzile yasar
Ünzile yasar - 10 ay Önce

İnşAllah hastanelere temizlik işçisi olarak alinirim çünkü çok ihtiyacım var üç çocuğumu okutmaya çalışıyorum inşAllah dikkate alınır iyi günler