Sağlık Bakanlığı 12 Nisan Verilerini Paylaştı

Sağlık Bakanlığı 12 Nisan tarihine ait koronavirüs verilerini kamuoyuyla paylaştı.

SAĞLIK 12.04.2020, 22:02
Sağlık Bakanlığı 12 Nisan Verilerini Paylaştı

Test Sayısı Artarken Vaka Sayısı Düşüyor

Sağlık Bakanlığı son 24 saat içerisinde yaşanan koronavirüs ölümleri ve vakalarına ilişkin verileri kamuoyuyla paylaştı. Verilere göre son 24 saat içerisinde 35 bin 720 test yapıldı. Bu testlerden 4789 tanesi pozitif çıktı. Son 24 saat içerisinde Koronavirüse bağlı olarak gerçekleşen ölüm sayısı da 97 olarak gerçekleşti. İyileşen hasta sayımız ise 481 oldu. Böylelikle toplam iyileşen hasta sayımız 3446’ya çıkmış oldu.

Paylaşılan veriler dikkatli bir şekilde incelendiğinde dikkat çeken hususlardan birisi de vaka sayısında yaşanan azalma oldu. Zira yapılan test sayısı günlük 35 bin seviyesine çıktı. Buna karşılık tespit edilen vaka sayısı orantısal olarak geriledi. Test sayısının artması sayesinde daha çok hastanın erkenden tespit edilmesi ve izole edilmesi de sağlanmaktadır. Böylelikle yeni vakaların ortaya çıkması engellenmektedir.

Bugüne kadar koronavirüsten vefat edenlerin sayısı 1.198 olarak gerçekleşti. Yoğun bakımda olan hastalarımızın sayısı ise 1.665. Entübe hastalarımızın sayısı 978 olarak açıklandı. Burada da düne göre bir azalma görüldüğünü ifade etmekte fayda var. Koronavirüs ile kararlı bir şekilde mücadele verilmeye devam ediliyor. Tedbirler ihmal edilmeden uygulanırsa daha iyi sonuçlar alınması bekleniyor. Umarız ki bu zorlu günler bir an evvel geride kalır ve normal hayata dönüş sağlanır.

Yorumlar (0)