Sağlık Bakanından Sağlıkta Mücadele Açıklaması

Sağlık Bakanı’ndan açıklama geldi. Bir süredir gündeme olan sağlıkta şiddet ile ilgili açıklama yapıldı. Önlemler alınacak.

Sağlık Bakanından Sağlıkta Mücadele Açıklaması

Sağlıkta Şiddeti Önleme Eylem Planı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlıkta şiddeti önlemek için eylem planı hakkında bilgi verdi. Bir süredir gündemde olan ve sağlık çalışanları tarafından mücadelesi sürdürülen sağlıkta şiddet ile ilgili çalışmaların olacağı yönünde açıklama yapıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca;
"Sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi düzenlemesi sadece kamu için geçerli değil, özel sektörde çalışanlar için de benzer şekilde geçerli olan bir düzenleme." Sözlerine yer verdi.

Toplumda Genel Olarak Şiddete Çözüm
Bakan Koca, toplumumuzda genel olarak şiddet ile ilgili bir problem olduğundan söz etti. Sadece sağlıkta şiddet değil Türkiye’de şiddet sorunu çözümü için çalışılması gerekiyor yönünde açıklamaların yapılması önemli. Şiddetin bir gruba yönlendirilmemesi, sadece bir grup tarafından çözümlenmeye çalışılmaması gerekiyor.

Bakan Koca;
‘Genel şiddete yönelik bir düzenleme yapılması gerekiyor.’’ diyerek, aslında şiddet sorununun ne kadar önemli olduğu yönünde fikrini sunmuştur.

Koca tarafından dikkat çekilen bir diğer durum ise ‘doktor memnun edilmeden, hasta memnuniyetini sağlanamaz’ ifadesidir. Bu şeklide doktorların ve diğer sağlık çalışanlarının sağlıkta şiddete hayır şeklinde oluşturduğu mücadelede mutlaka yapılması gereken, şiddetin önlenmesi adına çalışmaların yürütülmesidir. Bunun için bakanlık tarafından gereken yapılacak ve göz ardı edilmeden sorunun çözümlenmesi sağlanmaya çalışılacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE