Sağlık Bakanı Demircan Personel Alımı İçin Tarih Verdi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 18 bin personel alımının ne zaman yapılacağına ilişkin Meclis konuşmasında tarih verdi.

SAĞLIK 11.05.2018, 17:38
Sağlık Bakanı Demircan Personel Alımı İçin Tarih Verdi

Haziran’ın İlk Haftasını İşaret Etti

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan AKP meclis grup toplantısı kapsamında konuşma yaptı ve gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Bu kapsamda değindiği konulardan birisi de 18 bin personel alımı ile ilgili oldu. Daha önce gazeteci Murat Polat tarafından ileri sürülen birtakım iddiaların doğru olup olmadığı merak edilirken Bakan Demircan net biraçıklama yaptı. Bakan Demircan 18 bin sağlık personeli alımı için Mayıs ayının sonlarında ilana çıkılacağını Haziran’ın ilk haftasında ise alımların gerçekleştirileceğini ifade etti.

Kadro Dağılımları

Bakan Demircan her ne kadar tarihleri açıklasa da kadro dağılımları ile ilgili olarak bir açıklamada bulunmadı. Ancak daha önce gazeteci Murat Polat tarafından sosyal medya hesabından bir iddia ortaya atılmıştı. Bu iddiaya göre alımların büyük bir kısmı teknisyen kadrolarından olacak. Sayı da veren Polat 3.500 kadar ebe ve hemşire alımı yapılacağını 14.500 kadar da teknisyen ve tekniker alımı gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Henüz bu iddialar ile ilgili resmi bir açıklama olmasa da daha önceki paylaşımları ile iddialarını tutturan Polat’ın bu iddialarına da kesin gözüyle bakılıyor. Çok kısa bir süre içerisinde ise ilan yayınlanacak ve tüm her şey açıklığa kavuşmuş olacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)