Saç Kesimi İçin Sertifikalı Yerler Tercih Edilmeli

Sağlık Bakanlığı yetkilileri saç ektirmek isteyen kimselerin Bakanlık tarafından sertifika verilen yerleri tercih etmeleri konusunda uyarıyor.

SAĞLIK 20.06.2018, 11:19
Saç Kesimi İçin Sertifikalı Yerler Tercih Edilmeli

Merdiven Altı Yerlere Gitmeyin

Saç ekimi işlemleri ülkemizde hekimler ile birlikte yardımcı personellerin eşlik etmesiyle gerçekleştiriliyor. Yurtdışında ise bu işlemler hekimler tarafından yapılıyor. Dolayısıyla saç ekimi ülkemizde diğer ülkelere nazaran biraz daha uygun oluyor. Bu sebeple yurtdışından da yoğun bir ilgi bulunduğunu ifade edebiliriz.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri sertifikası olmayan yerlerde saç kesimi yapılmaması gerektiğini belirtti. Bu durumda farklı sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmak söz konusu olabilecektir. Zira birtakım güzellik merkezleri ya da sahte doktorlar otel odalarında saç ekimi işlemlerini yapmaktadırlar. Bunların sağlık açısından ciddi bir sorun taşıdığı ifade ediliyor.

Klinik Harici İzin Verilen Yerler

Sağlık Bakanlığı yetkilileri klinikler dışında izin verilen birtakım yerlerin bulunduğunu da aktardı. Bu yerlerin kazanılmış hakka sahip olduklarını dile getirdi. Ancak bu yerlerden hizmet almadan evvel Bakanlık tarafından verilmiş sertifikanın kontrol edilmesi gerektiği ifade edildi. Böylelikle ilgili yerin yetkili olup olmadığı tespit edilebilecek. Ayrıca hekim klinikleri haricindeki yerler sınırlı sayıda tutuldu. Dolayısıyla yeni yetki belgeleri verilmeyecek ve var olanların da devredilmelerine izin verilmeyecek. Bu sebeple saç ektirmek isteyen kimselerin bu hususlara dikkat ederek kendilerini güvence altına almaları gerekiyor. Aksi takdirde sorumluluk saç ektirenler üzerinde kalacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)