Ramazanda Kilo Almamanın Yolları

Ramazanda sanılanın aksine insanlar kilo alma eğilimindedir. Basit öneriler ile ramazanda kilonun önüne geçmek de mümkündür.

SAĞLIK 14.05.2018, 19:30 15.05.2018, 15:00
Ramazanda Kilo Almamanın Yolları

Ramazanda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ramazan ayında sağlıklı beslenme daha da önemli bir hale ulaşır. Bu nedenle de pek çok diyetisyen, sağlıklı beslenmenin püf noktasını ramazan öncesinde kişiler ile paylaşır. Beslenme Danışmanı Uzmanı ramazan öncesi dikkat edilmesi gerekenler hakkında en doğru bilgileri kişilere ulaştırır.

Hamur İşlerine Dikkat

Ramazan ayı kişilerin hamur işlerine en fazla şekilde ağırlık verdiği bir dönemdir. Ramazan dışında tüm güne yayılan beslenme alışkanlıkları ramazan ile birlikte sadece iki öğüne sıkıştırılıyor. Bunun sonucunda da kişilerde tatlı ve böreklere ağırlık verme başlıyor. Sürekli olarak gece tüketilen tatlılar ve karbonhidratlar da ramazan ayı boyunca kişilerin hızlı bir şekilde kilo almasına neden oluyor.

Sahura Kalkmak Önemli

İnsanlar genellikle sahura kalkmadan oruç tutmanın, kilo vermeye yardımcı olduğunu düşünür. Oysa bu son derece yanlış bir düşüncedir. Çünkü kilo almamak için mutlaka sahurda yemek gereklidir. Sahura kalkıp yemek yedikten en az 40 dakika sonra uyumak gerekir.

Sahurda su içmek de son derece önemlidir. Ramazanda kilo almamak için öncelikli olarak sahurda uyuyana kadar çok fazla su içmek önerilir. Ayrıca sahurda hafif yiyecekler tüketmeyi tercih ederek de kilo almadan sağlıklı bir şekilde ramazan dönemi geçirilmesi kişiler tarafından sağlanır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)