Rahim Kanserini Hamile Kalarak Yendi

Bebek sahibi olmak için tedavi gören kadın rahim kanseri olduğunu öğrendi ve hamile kalarak hastalığını yendi.

SAĞLIK 05.11.2018, 22:00
Rahim Kanserini Hamile Kalarak Yendi

5 Yıldır Tedavi Görüyordu

Siirt'te yaşayan Tülay Çimen, çocuk sahibi olabilmek için 5 yıldır tedavi görüyordu. Pek çok hastanede tedavi gören çift son gittikleri Batman'daki hastanede Çimen'in rahim kanseri olduğunu öğrendiler. Hastalığı yenebilmesi için mutlaka hamile kalması gerektiği söylendi. Aşılama tedavisi uygulansa da gebelik elde edilemeyince tüp bebek tedavisine karar verildi.

Bunun üzerine çift, doktor tavsiyesi ile Diyarbakır'da Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer'e başvurdu. Çimen'e uygulanan akupunktur ve yumurta detoks tedavisi ile hamile kalan genç kadın kanseri de yendi. 26 yaşındaki kadın hem bebek sahibi olmanın hem de hastalığından kurtulmanın sevincini yaşıyor. 

Tedaviler Yanıt Verdi

Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, hastanın durumu ile ilgili açıklama yaptı. Rahim kanserinin hızlı ilerlediğini ve sonucunda rahmin alınmak zorunda kalacağını söyledi. Bu yüzden hastalığı tedavi etmekten ziyade hızlı bir şekilde gebelik elde etmek için çalıştıklarını söyledi. Çünkü rahmi alınan hastanın gebe kalması imkansız olacaktı. Bunun psikolojik ağırlığı ile pek çok merkeze başvuran çift için akupunktur ile yumurta detoks tedavisi uygulandı. Son olarak yapılan yapıştırma uygulaması ile de gebelik başarılı bir şekilde elde edildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@