Pişikle Başladı İlven Hastalığına Dönüştü

10 Yaşındaki Arife Naz Erdoğan 6 aylıkken pişik hastalığına yakalandı ancak daha sonradan ilerleyerek İLVEN hastalığına dönüştü.

Pişikle Başladı İlven Hastalığına Dönüştü

Kaşınmaktan Vücudu Parçalanıyor
10 yaşındaki Arife 6 aylıkken pişiğe yakalandı. Ancak daha sonra vücuduna yayılmaya başlayan pişik İLVEN hastalığına dönüştü. Sürekli olarak kaşıntı yapan bu hastalığa karşın doktorlar 7 yaşına kadar herhangi bir operasyonun yapılamayacağını söylediler ve geçici çözüm olarak kremler verdiler. Arife ve ailesi gittiği onlarca hastane ve doktora karşın hastalıklarına çare bulamadılar. 

18 Yaşına Kadar Tedavisi Yok 
10 Yaşındaki Arife’nin hastalığına karşı doktorlar da çaresiz kalıyor. İlk başlarda 7 yaşına kadar tedavi olması mümkün değil diyen doktorlar şimdi ise 18 yaşından önce tedavi edilemez diyorlar. Arife’nin ailesi ise kızlarının gözlerinin önünde acı çekmesine dayanamıyor ve biran evvel tedavi edilmesini istiyorlar. 

Arkadaşlarından Saklıyor
Sürekli olarak vücudunu kaşıması sebebiyle derisini yırtan Arife okuldaki arkadaşlarından da yaralarını saklıyor. Ayakkabı giymekte dahi zorlanan Arife yaralarının görüleceği şekilde giyinmekten de kaçınıyor. Hayatını ciddi anlamda zorlaştıran bu hastalıktan biran evvel kurtulmak isteyen Arife ise doktorlardan yardım bekliyor. 

Yaralarının iyileşmesi durumunda arkadaşları ile oyun oynamaya başlayacağını ve etek giyeceğini söyleyen Arife o günlerin hayali ile yaşıyor. Geceleri yatak içerisinde kıvranan Arife’nin bu acıları karşısında Anne Erdoğan da başta Cumhurbaşkanı olmak üzere tüm ilgililerden yardım istiyor.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakiriye aslantas
Sakiriye aslantas - 10 ay Önce

Halk arazinda kurdesen deniyor bazi yerlerde sifali sularla ylkaniliyormus