Pankreas Ameliyatından Doktorlara Canlı Yayın

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlara eğitim vermek amacıyla yapılan pankreas ameliyatlarını 100 doktorun bulunduğu konferans salonunda canlı yayınladı.

SAĞLIK 13.01.2019, 09:03
Pankreas Ameliyatından Doktorlara Canlı Yayın

15 Ameliyat Yapıldı
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 15 farklı pankreas ameliyatı canlı olarak yayınlandı. Endoskopik yöntemin kullanıldığı bu ameliyatlar fakültenin konferans salonundan canlı olarak yayınlandı. 100 doktorun canlı olarak izlediği bu konferans sayesinde doktorlar endoskopik yöntemle pankreas ameliyatlarını yakından deneyimlemiş oldu. Bu sayede görev yerlerinde benzer vakalar ile karşılaşmaları durumunda kendileri de ameliyat yapabilecek.

Gazi Üniversitesi’nde Gastroenteroloji Bilim Dalı öğretim görevlisi olarak görev yapan Prof. Dr. Mehmet Cindoruk operasyonlarda uyguladıkları yöntemler hakkında da özet bilgiler verdi. Ülkemizde son zamanlarda pankreas kanserinin görülme riskinin arttığını belirten Cindoruk ancak uzman doktorlar sayesinde bu rahatsızlıkların önceden tespit edilebildiğini ifade etti. Bu sebeple doktorlarımızın deneyim kazanmalarının son derece önemli olduğunu aktardı.

15 farklı canlı pankreas ameliyatı konferans salonundan izleyen doktorlar aynı zamanda canlı olarak soru sorma imkanı da elde ettiler. Bu sayede merak edilen hususların açıklığa kavuşması da sağlanmış oldu. Yapılan bu son derece önemli faaliyet sonrasında hastalara açık ameliyat yapmak zorunda kalınmayacak. Ayrıca ülkemizin ücra köşelerinden büyükşehirlere tedavi amaçlı gitmek isteyen hastaların sayısı da azalacaktır. Bu tür eğitimlerin farklı konularda da sıklıkla yapılması ve doktorların daha fazla deneyim kazanmaları gereklidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@