Operasyonda Ele Geçirilen Metamfetamin, Adliyede Panik Yarattı

Bursa Adliyesi’nde dökülen bir kimyasal büyük panik yarattı. Kimyasalın döküldüğü bölüm hemen boşaltılırken, bazı kişiler olay nedeniyle panik yaşadı.

SAĞLIK 05.01.2018, 21:08
Operasyonda Ele Geçirilen Metamfetamin, Adliyede Panik Yarattı

Operasyonda Ele Geçirilmişti

Geçtiğimiz günlerde Osmangazi’ye bağlı Fatih Mahallesi’nde bir eve narkotik ekipleri operasyon düzenlemişti. Evde bulunan 

Kişiler savcılık izniyle arama yapılmasına karşı geldi. Polislere direnen 31 yaşındaki Ü.U. ile 18 yaşındaki O.U. zorluk çıkarttı. Şahıslardan biri kaçmaya çalışırken ateş açtığı için olayda polis memuru V.Ç. yaralanmıştı. Yardımcı ekiplerin gelmesiyle iki şüpheli de yakayı ele vermişti. 

Evde yapılan arama sonucu metamfetamin yapımında kullanılan bir sıvı madde ele geçirilmişti. İşte o madde bugün adliyeye getirildi ve emanet deposuna teslim edilecekti. 

Patlama Söz Konusu Değil, Kaza Oldu

Polis memuru tarafından Bursa Adliyesi’nin adli emanet deposuna getirilen metamfetamin sıvı maddesi kazara kırıldı. Emanet deposunda görevli olan sivil memurun bir anlık dikkatsizliği ile çuvalın içinde bulunan şişe kırıldı ve etrafı kekin bir koku kapladı. İşte bu koku panik yaşanmasına sebep oldu. 

Bu olay üzerine Adliye’de bulunan adli emanet deposu boşaltıldı. Derhal 112 ve AFAD ekipleri olay yerine çağırıldı. Kısa sürede adliyeye gelen ekipler derhal önlem aldı. Olaya ilişkin olarak savcılıktan açıklama yapıldı ve kimsenin uyuşturucu maddeden etkilenmediği belirtildi. 

Yaşanan olay bomba patlaması vs. gibi şekillerde de lanse edilse de olayın aslı kimyasal madde dolu şişenin kırılmasıydı.

Yorumlar (0)